Skocz do zawartości

[szosa] BMC Street Racer SR02 vs PINARELLO FP1


michaello_89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

co sądzicie o tych bike'ach? Pinarello niby legenda, ramy - klasa. O BMC mało wiem i nie za dużo udało mi się znaleźć na ten temat... Miał ktoś okazje ujeżdżać te rowerki,albo podobne?

No i BMC jest na 105'kach a Pinarello ma najniższe ze stajni Campagnolo (chociaż z tego co udało mi się znaleźć, to są opinie, że dają radę i to nieźle;)). Jakie są Wasze opinie na ten temat?

 

Kółko ma mi służyć do szybkiego połykania kilometrów, a nie mam zielonego pojęcia na temat geometrii ram. Rozglądałem się za hybrydami, ale uznałem, że po co "wywalać" kasę na góralopodobny twór;)

 

Z góry dzięki!

 

BMC

http://www.evanscycles.com/products/bmc/street-racer-sr02-2011-road-bike-ec024693

 

Pinarello

http://allegro.pl/pinarello-fp1-rower-szosowy-2011-i1733005394.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to "tez dobre"...?

 

Na BMC Cadel Evans wygral/a tegoroczny TdF!

 

Marka ma juz swoja wyrobiona pozycje na rynku. Jak ktos ma awersje do masowych trekow, scottow, specow, giantow, merid itp, to bedzie to dobrym wyborem.

 

BMC ma slopingowa rame, niekoniecznie bedzie podobac sie wszystkim.Pinarello, imo, ma ladniejszy tylny trojkat,... ale to tylko moje zdanie.

 

Jak sie nie znasz na geo, to wypadaloby poswiecic troche czasu na zapoznanie sie z tematem, szczegolnie wydajac 5k pln.

 

Ktos powie, ze powtarzam sie ale pierwsze co powinienes zrobic to pomierzyc sie, np TYM kalkulatorem.

To da ci wyobrazenie, jaka geometria ramy bedzie dla ciebie optymalna.

Moze sie okazac, ze dany producent nie wpisze sie w twoja rozmiarowke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawiał na Pinarello ze względu na lepsza ramę (karbonowe widełki górne tylnego trójkąta), "geometrycznie" obydwa rowery są bardzo podobne, nie licząc krótszej rury podsiodłowej w BMC. Na BikeRadar BMC oreślone zostało jako "Swietnie przenoszące moc kolarza i precyzyjne w sterowaniu, ale stosunkowo ciężkie, mało komfortowe i mało subtelne"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...