Skocz do zawartości

[Rower] Lazaro Integral V


Rekomendowane odpowiedzi

za obie części 30 zł czy za każdą z osobna? I co rozumiesz przez wygodniejszą kierownicę? bardziej trekkingową czy wprost przeciwnie - prostą? 

 

30zł za obie części .kierownica bardziej trekingowa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem : http://allegro.pl/kierownica-amoeba-borla-31-8-aluminiowa-700x40-dh-i3120046232.html a do tego http://allegro.pl/mostek-zoom-tds-d365-60-srebrny-28-6-28-6-fov-31-8-i3132510728.html  plus http://allegro.pl/chwyty-rowerowe-velo-135mm-zel-raczki-zelowe-i3098948843.html  . sprzet fajny ale sprzedawcy nie polecam. prawie wcale nie odpowiada na maile, klamie w kwesti wysylki , by w koncu po 2 tygodniach towar wyslac... 

 

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem : http://allegro.pl/kierownica-amoeba-borla-31-8-aluminiowa-700x40-dh-i3120046232.html a do tego http://allegro.pl/mostek-zoom-tds-d365-60-srebrny-28-6-28-6-fov-31-8-i3132510728.html  plus http://allegro.pl/chwyty-rowerowe-velo-135mm-zel-raczki-zelowe-i3098948843.html  . sprzet fajny ale sprzedawcy nie polecam. prawie wcale nie odpowiada na maile, klamie w kwesti wysylki , by w koncu po 2 tygodniach towar wyslac... 

 

 

pozdrawiam.

teoretycznie kiera wygląda bardzo podobnie do seryjnej ale to pewnie takie moje wrażenie. Te chwyty tez sobie upatrzyłem bo przymierzając się do rowerów w decu jeden model miał je zamontowane i fajnie leżały w łapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcialem prostej. dzieki lekkiemu jej lamaniu mozna dopasowac rower pod siebie. wiesz, krecac ja mozna uzyskac zalozona pozycje, sylwetke na rowerze. ja wole bardziej wyprostowana, tak by bólu karku uniknac. poza tym chcialem kiere o dlugosci min. 700mm w przystepnej cenie. a i tak mnie strzela, gdy zostawiam rower gdzies przypiety. tak, wiem ze nie kosztowal Bog wie ile ale jest ,prawie, zrobiony pode mnie a i kasy i szukania gratow, ktore w nim wymienilem tez mnie troche kosztowalo zachodu.

 

 

pozdrawiam. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz prosta. zleta jest jej dlugosc, ktora zawsze mozna skrocic.http://allegro.pl/octane-one-chemical-pro-31-8-770mm-341g-mtb-fr-dh-i3211345360.html



aj tam, aj tam cacka. kands to wol roboczy, zadnej pogody sie nie boi, na nocne-mocne chlanie mnie wozi. a northtec to raczej fanaberia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TheMan

 

Możesz wrzucić fotki jak to wygląda na 29 też chce tak go przerobić

 

 

przypadłość mojego lazaro z zeszłego  sezonu. 

 

Co dokładnie rozkręcałeś i czyściłeś, żeby ucichło? Czy powracał ten problem? U mnie po ok. 100 km pojawiło się bardzo podobne zjawisko. Odkręciłem prawy pedał i tę imbusową śrubę przy korbie. Przeczyściłem i popsikałem trochę oba. Włącznie z gwintem pedału.

 

http://www.youtube.com/watch?v=mur2047MN6A

Edytowane przez TheMan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

aj tam, aj tam cacka. kands to wol roboczy, zadnej pogody sie nie boi, na nocne-mocne chlanie mnie wozi. a northtec to raczej fanaberia.

 

Kands będzie dla mnie też wołem roboczym (codzienne dojazdy do pracy - 40km w dnie strony), choć Ty swojego Kandsa mocno przerobiłeś i niewiele ma już wspólnego z pierwowzorem, natomiast northtec wygląda dziarsko :) koniec OT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcialem prostej. dzieki lekkiemu jej lamaniu mozna dopasowac rower pod siebie. wiesz, krecac ja mozna uzyskac zalozona pozycje, sylwetke na rowerze. ja wole bardziej wyprostowana, tak by bólu karku uniknac. poza tym chcialem kiere o dlugosci min. 700mm w przystepnej cenie. a i tak mnie strzela, gdy zostawiam rower gdzies przypiety. tak, wiem ze nie kosztowal Bog wie ile ale jest ,prawie, zrobiony pode mnie a i kasy i szukania gratow, ktore w nim wymienilem tez mnie troche kosztowalo zachodu.

 

 

pozdrawiam. 

 

 

ale to na zewnetrznej aukcji - mi by chodzilo czy cos sie oplaca u nich od razu wymienic, w sumie tez bym chyba wolal bardziej gieta, chociaz w sumie ta "seryjna" moze bedzie dla mnie wystarczajaca - ale pewnosci nie mam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zadajesz drugi raz to samo pytanie. czytałeś jak dobiera się rozmiar ramy? wzrost jest tylko jedną składową, ważniejsza jest wysokość od podłoża do twojego krocza. bez tego nikt Ci nie odpowie.



Więc do krocza mam 75cm 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Więc do krocza mam 75cm

mierzyłeś na bosaka czy w obuwiu? jeśli na bosaka to po założeniu papci będziesz na styk w miejscu bliżej siodełka, im dalej środka tym bardziej będziesz jeździł workiem po rurze. zawsze możesz stawać wysoko na paluchach. na Twoim miejscu zdecydowałbym się na damkę lub zamówił 17" i przymierzył się do niej. Jesli nie będzie pasować to będzie Cie to kosztowac tylko i wyłącznie przesyłkę w dwie strony, a będziesz miał problem z wyborem z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Więc do krocza mam 75cm 

 

 

Rama 17" ma 77 cm wysokości Ja mam podobne wymiary do krocza z tym że większy wzrost i zamówiłem rower w wersji damskiej Oczywiści.nie jest to kwestia tego że Ci się będzie źle się tym rowewerem jeździć ale kwestia zatrzymania w sytuacjach awaryjnych.Do tej pory miałem rower z ramą 19"który ma 80 cm wysokości i też na nim jeździłem.Ale gdy stanąłem przed dylematem wyboru nowego roweru  to przejechałem się rowerem z ramą17 w wersji męskiej i rowerem w wersji damskiej i stwierdziłem że rower wersji damskiej to jest właśnie to i taki zamówiłem.Jeżeli koniecznie chcesz mieć rower w wersji męskiej to kup 17" i dasz radę na nim jeździć lub kup sobie też lazaro z tym że model evolutin który ma wysokość ramy 73 cm z tym że evolution ma koła 26" a po za tym to to samo co integral.pozdrawiam

Edytowane przez jawi13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mierzyłeś na bosaka czy w obuwiu? jeśli na bosaka to po założeniu papci będziesz na styk w miejscu bliżej siodełka, im dalej środka tym bardziej będziesz jeździł workiem po rurze. zawsze możesz stawać wysoko na paluchach. na Twoim miejscu zdecydowałbym się na damkę lub zamówił 17" i przymierzył się do niej. Jesli nie będzie pasować to będzie Cie to kosztowac tylko i wyłącznie przesyłkę w dwie strony, a będziesz miał problem z wyborem z głowy.

 

Na bosaka

Gdybym stanął na palcach (na bosaka) mam 81cm.

Czyli mogę zamówić rower i jeśli będzie na mnie zły to odesłać i dostać zwrot pieniędzy??

Ale o ile sie nie mylę to trudno by mi sie tylko wsiadało, zsiadało ale w jeździe byłoby to nieodczuwalne, jeśli się mylę to poprawcie

No i mam 15 lat więc ciągle rosne...

Edytowane przez mateusur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na bosaka

Gdybym stanął na palcach (na bosaka) mam 81cm.

Czyli mogę zamówić rower i jeśli będzie na mnie zły to odesłać i dostać zwrot pieniędzy??

Ale o ile sie nie mylę to trudno by mi sie tylko wsiadało, zsiadało ale w jeździe byłoby to nieodczuwalne, jeśli się mylę to poprawcie

No i mam 15 lat więc ciągle rosne...

Tak, odeślą pieniądze. Płacisz tylko za przesyłkę do i od siebie.

W trakcie jazdy nie będzie problemu chyba, że z odległością do kierownicy ale to możesz sobie zawsze ustawić małym kosztem.

Nie wspomniałeś, że masz 15 lat a to moim zdaniem całkowicie rozwiązuje sprawę jeśli kupujesz rower na dłużej niż jeden sezon :) W takim przypadku brać i nie zastanawiać się... jeśli oczywiście Integrale się w końcu pojawią ;)

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na bosaka

Gdybym stanął na palcach (na bosaka) mam 81cm.

Czyli mogę zamówić rower i jeśli będzie na mnie zły to odesłać i dostać zwrot pieniędzy??

Ale o ile sie nie mylę to trudno by mi sie tylko wsiadało, zsiadało ale w jeździe byłoby to nieodczuwalne, jeśli się mylę to poprawcie

No i mam 15 lat więc ciągle rosne...

 

 

Twój wiek zmienia postać rzeczy . Nikt tutaj Ci nie odpowie na to pytanie bo nikt nie wie jak długo i dużo masz zamiar rosnąć :)Teraz rama 17 może być za duża a za chwilę 21 za mała

Edytowane przez jawi13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Twój wiek zmienia postać rzeczy . Nikt tutaj Ci nie odpowie na to pytanie bo nikt nie wie jak długo i dużo masz zamiar rosnąć

 

Jeżdżę już 2 sezony i ten sezon też jeżdżę na moim marketowcu z komunii i mam zamiar dalej jeździć.

W takim przypadku brać i nie zastanawiać się... jeśli oczywiście Integrale się w końcu pojawią



Pisałem do sprzedawcy, odpowiedział "Aukcja będzie 9 maja." 

A wiecie jak należy złożyć zamówienie żeby amortyzator był zamieniony na ten z możliwością blokady skoku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że korba jest we wszystkich ramach na jednakowej wysokości może różnica 1-2cm, wiec po ustawieniu siodła wsiadanie będziesz miał podobne na każdej ramie. Jedynie górna rura i geometria będą inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Pisałem do sprzedawcy, odpowiedział "Aukcja będzie 9 maja." 

 

A wiecie jak należy złożyć zamówienie żeby amortyzator był zamieniony na ten z możliwością blokady skoku?

 

No cóż, terminów pojawienia się tego roweru było już kilka ;) Ja w końcu zamówiłem Maestro bo ile można czekać ;)

Przy zamówieniu robisz tak:.

Klikasz "kup teraz" i przy wypełnianiu formularza dostawy jako formę przesyłki wybierasz "inny sposób dostawy".

W uwagach wypisujesz rozmiar i kolor ramy a także info odnośnie wymiany amortyzatora.

W okienku "koszt przesyłki" musisz wpisać kwotę ręcznie i wpisujesz tam sumę - koszt przesyłki+koszt wymiany amortyzatora.

Wszystko.

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No cóż, terminów pojawienia się tego roweru było już kilka Ja w końcu zamówiłem Maestro bo ile można czekać Ja do Maestro domówiłem bagażnik i zrobiłem tak. Klikasz "kup teraz" i przy wypełnianiu formularza dostawy jako formę przesyłki wybierasz "inny sposób dostawy". W uwagach wypisujesz rozmiar i kolor ramy a także info odnośnie wymiany amortyzatora. W okienku "koszt przesyłki" musisz wpisać kwotę ręcznie i wpisujesz tam sumę - koszt przesyłki+koszt wymiany amortyzatora. Wszystko.

 

I jeśli chcę "za pobraniem" to nic sie nie zmienia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...