Skocz do zawartości

[Rower] Lazaro Integral V


Rekomendowane odpowiedzi

krism pobawiłem się w regulacje przezutek uff nie było łatwo ale mysle ze ustawiłem,przezutki chodza dobrze itp . ale mam pytania ,moze mi pomozesz. Otóz zauwazyłem ze na najwiekszej zebatce z przodu i na najmniejszej tył czyli najszybszy bieg włascie to chrobotanie to jest spowodowane tym ze łancuch jest jakoś dziwnie skręcony...on nie idzie z rolki przezutki w linni prostej do duzej zebatki z przodu tylko jest scentrowany...i łancuch jest nienaturalnie ,,wykręcany,, i chyba stąd ten hałas.

Powiem tak jak jest z przodu na 3 i 2 a z tyłu na 7-6-5 to jest naprawde elegancko cichutko chodzi bez napięc i oporów natomiast inne połozenia nawet z przodu 3 i z tyłu 8 jest scentrowany łancuch. Patrzałem na to wszystko i wygląda to tak jakby tylna przezutka i zebatka nr 8 była za daleko odsunieta od osi z korba z przodu..ale to chyba ma tak być..juz sam nie wiem. natomiast na najmniejszej zebatce z przodu i 1-2-3 z tyłu jest elegancko(czyli na biegach górskich).

 

Na marginesie spytam...czy są korby z jednym /dwoma przełozeniami i kasety np. z 5-6 zebatek z tyłu? Chodzi mi o to ze nie potrzebuje w ogóle tych górskich biegów w rowerze tylko niepotrzebnie ważą i mi sieją zamęt przy przerzucaniu.

 

pozdrawiam

 

aha...krism dzieki serdeczne za podpowiedz odnosnie reg. amortyzatora...rewelacja przykręciłem go na full i jest naprawde duża różnica...do tej pory jezdziłem na całkowicie zluzowanym amorku stąd te uginanie.Teraz jest pięknie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a sprawdzales te kolka prowadzace lancuch? czy problem wystepuje kiedy (na 3x8) krecisz pedalami na maxa? bo mi tak jakby momentami  problem ustepowal  kiedy na maxa krece(tyle, ze jest to a) niemozliwe do robienia ciagle B) czasem nie pomaga...

 

 

jesli mozesz i sie nie boisz i masz narzedzia (imbusa) to sprawdz moze czy pomoze regulacja tych kolek prowadzacych lancuch ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ze łancuch jest jakoś dziwnie skręcony...on nie idzie z rolki przezutki w linni prostej do duzej zebatki z przodu tylko jest scentrowany...i łancuch jest nienaturalnie ,,wykręcany,,

Wrzuć możliwie najlepsze zdjęcia, z opisu to można kabałę stawiać :)

 

Patrzałem na to wszystko i wygląda to tak jakby tylna przezutka i zebatka nr 8 była za daleko odsunieta od osi z korba z przodu.

Taka sytuacjia może mieć miejsce gdy producent spapra linię łańcucha. Polecam wpisać w google: "wazne 5 mm".

W moim modelu jest ok, więc nie podejżewam że u ciebie jest źle.

 

...czy są korby z jednym /dwoma przełozeniami i kasety np. z 5-6 zebatek z tyłu?

Korby jak najbardziej , nawet tzw. single (jedna zębatka), natomiast stosuje się wtedy kasety 10 rzędowe i wyżej. O 5 rzędowejj nie słyszałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Telik, dnia 08 Cze 2013 - 13:30, napisał: sprobuje zajrzec do kulek w piascie poinformuje o wynikach. No i nic nie wyszło :( kulki wszystkie, zadnych luznych, nasmarowane i nowiutkie. To chrobotanie pochodzi jezeli z kulek to tych w bebenku - jak krece sama kaseta to slychac to. Tak wiec albo bede musial to zignorowac - nie jest to slyszalne podczas jazdy (ale kurde no nowy rower i drazni fakt ze cos tam jest nie na 100% ok), albo zaniesc do serwisu, albo probowac bawic sie w serwisanta level wyzej i zdjac kasete, bebenek i zajrzec do tamtejszych kulek a dotego brakuje mi bacika i doswiadczenia :/ Nie wyglada to jakos kosmicznie trudno http://mtbikes.pl/ar...himano-fh-m580/ ale mimo wszystko moze dam sobie spokoj i poszukam jakiegos serwisu uczciwego, moze nie zedra ze mnie ...

 

Rozmawialem ze sprzedawca, to co jest u mnie jest wada piasty i pojdzie do wymiany. Ma mi wyslac nowe kolko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest, mocowanie OS. koniec końców wylądowała 620 i myślę, że to jest dla mnie optimum. Wystarczająca ilość miejsca nawet jeśli przyjdą rogi, a przyjdą na pewno. Opisywałem już perypetie z kupowaniem kierownicy (nie wiem czy tu czy w wątku o V3) i o tym jak w sklepie przeraziła mnie wielkość kierownicy 700mm ;) Do mojego stylu jazdy to zdecydowanie za dużo :) Ale widziałem, że Ty lajsnąłeś sobie 700 w kolorze soczystej pomarańczy :)

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj 750mm zamontowalem, w deszczyku sobie spacerek na rowerze zafundowalem. nie wiem ile kilometrow pokonalem. gdyz bez licznika jazde uprawialem. 



kiedys probowalem zdjecia zamiescic, jakies takie male, liczac w bitach, wyszly. a ze nie wiem jak o wiekszej rozdzialce umiescic tutaj  to nie umieszczam. gdybym wiedzial , to przy sprzyjajacej aurze za oknem, strzelilbym kilka fotek dla potomnych. warto zdjecia porobic zanim mi rower uprowadza  :woot: .

 

 

pozdrawiam. 



maestro, nie chwalac go zbytnio, dostal nowy mostek, kierownice i hamulce na tyl. br 590m mu zafundowalem. a co, niech wie, ze trafil w dobre rece  :teehee:



a i northtec dostal prezent, kierowniczke i nowe chwyty. http://centralbike.pl/product.php?id_product=1239 + http://centralbike.pl/product.php?id_product=779 . 



a i northtec dostal prezent, kierowniczke i nowe chwyty. http://centralbike.pl/product.php?id_product=1239 + http://centralbike.pl/product.php?id_product=779 . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, pamiętam, że próbowałeś umieścić zdjęcia maestro a wyszły z tego filmiki o kaszaniastej jakości :D kurde to się w końcu "naum" umieszczania tych zdjęć ;) Zdjęcie nie może być większe niż 500kb. Ja dodatkowo skaluję je do szerokości 1280

A wracając do osprzętu to ładne prezenty im zafundowałeś :)

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie techniczne,gdybym chciał popróbowac troszkę jazdy terenowej na moim lazaro,to jakie polecacie koła kupic jako drugi dodatkowy komplet,bo firmowo jest obrecz 28...ale znalezc do MTB ten rozmiar troche mało,wiec czy załozenie obręczy 26 do lazaro bedzie jakims super błędem? jakie kółka zamiennie byście polecicili z oponami zebym mógł posmigac powiedzmy po lesie ,sciezkach itp...nie w terenie stricte górskim. dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TheMan

Panowie pytanie techniczne,gdybym chciał popróbowac troszkę jazdy terenowej na moim lazaro,to jakie polecacie koła kupic jako drugi dodatkowy komplet,bo firmowo jest obrecz 28...ale znalezc do MTB ten rozmiar troche mało,wiec czy załozenie obręczy 26 do lazaro bedzie jakims super błędem? jakie kółka zamiennie byście polecicili z oponami zebym mógł posmigac powiedzmy po lesie ,sciezkach itp...nie w terenie stricte górskim. dzięki i pozdrawiam

 

Ten rower nie nadaje się do jazdy w typowym terenie górskim. Ani koła 26" nie dadzą rady, a i dodatkowo widelec z amortyzatorem nie nadają się na takie wyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co wazniejsze mocowanie hamulców v brake pod kolo 28'' jest w innym miejscu niz do 26''. po prostu szczeki nie chwyca obreczy od 26''. natomiast mozesz ubrac kola w opony 28'' z agresywnym bieznikiem, takim do przelajow. lub zalozyc kapcie 29 calowe. 29x2,0 lub 29x2,1 lub 29x,25. cena budzetowych opon to okolo 55 pln za sztuke. do 29 calowych dokupic musisz detki , ktore ladnie sie dymaja. pytanie ile miejsca masz na balon opony w widelkach z tylu i amorze z przodu. natomiast nie uwazam, ze nie da sie tym rowerem tras ciezszych od asfaltu-ddr pokonywac. po to masz 24 przelozenia, by z nich kozystac. co wiecej, gdybys uzywal lazaro tylko do plaskiego terenu to spokojnie 48-38 z przodu i 11-28 z tylu by do tego wystarczylo. 

 

 

pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moim Lazaro nie ma praktycznie żadnych problemów. Fakt, o którym już wcześniej pisałem i który powtarza się również u innych, to lekkie tarcie/wibracje przy wolnych prędkościach. Nadal nie wiem co to jest ale generalnie już mi to nie przeszkadza. Chwyty momentalnie do wymiany, oryginalne są straszne, ale już np. siodełko jest rewelacyjne. Tyłek w ogóle nie boli a przejechałem nim już ponad 100km chyba w trzech przejażdżkach... Przerzutki są dobrze wyregulowane, hamulce przednie czasem piszczą (ale nie zawsze). Dołożyłem rogi i inne drobiazgi - Lazaro Integral V3 (2013)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wróciłem właśnie z serwisu...

2godziny nerwów czy wogole przyjma

potem okazało sie, ze jest krzywy hak przerzutki, ktory wyprostowali i oddali rower

jednak przejechalem jakies 500metrow i problem powrocil(!)

zalamany wróciłem do serwisu... (minęła kolejna godzinka)

W końcu spytali się, czy czyściłem łancuch w benzynie albo ropie - potwierdziłem, bo tak doradzili mi zrobić przynajmniej w 2miejsach stacjonarnych, o internecie nie mówiąc.

W konsekwencji musialem kupic nowy łańcuch. Jest o niebo lepiej, chociaz wciaz nie jest idealnie...

 

 

mam nadzieję,że nikt więcej nie był na tyle naiwny, by czyścić łańcuch benzyną,

natomiast co do tych "strzelań" to polecam jednak wizyte w serwisie - podobno mają specjalny przyrząd, bo facet mówił,że "na oko" też mu się wydawało, że jest proste

Edytowane przez adam00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze z brzegu: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1779934.html

 

nei wiem czy rodzaj benzyny robi jakąś różnice; chodzi o to, że wymywa fabryczny smar z wnętrza ogniwek łańcucha  dlatego lepiej wystrzegać się benzyny.


Być może jakoś bardzo ostrożne czyszczenie po wierzchu nie doprowadzi do tragedii, jednak na pewno nie doradzałbym tego niedoświadczonym użytkownikom dwóch kółek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektroda.pl nie jest najlepszym miejscem na zasięganie opinii na temat konserwacji roweru to po pierwsze

Po drugie benzyna ekstrakcyjna jest zupełnie czymś innym niż benzyna w dystrybutorze na stacji

Tak samo jak ropa jest czymś innym niż nafta a i tak większość polaków mysli, że to to samo

Tertio co za bzdura z tym smarem. Mycie polega właśnie na wypłukaniu zasyfionego smaru a oczywistym jest, że po myciu smaruje się łańcuch.

Zarówno mycie w benzynie jak i w nafcie może zrobić każdy więc nie siej defetyzmu :)

Ty się po prostu do tego źle zabrałeś i tyle, sam sobie jesteś winien,

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodaj jeszcze, że sprzedali Ci jakiś superhiperwypasiony płyn do mycia łańcucha w okazyjnopromocyjnej cenie i wszystko będzie jasne :)

i jeszcze raz grubymi zgłoskami benzyna ekstrakcyjna, której używa się do mycia łańcucha to nie to samo co benzyna paliwowa na stacji paliw

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...