Skocz do zawartości

[Trasa]Myślenice - Kraków


after

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chciałem się wybrać w swoją pierwszą "poważną" podróż, z Myślenic do Krakowa, ale nie wiem jaką trasę wybrać. Z tego co wiem, Zakopianką nie wolno jeździć rowerem, a za bardzo się nie orientuję którędy można jeszcze do Krakowa dojechać. Może ma ktoś swoją sprawdzoną trasę, którą mógłbym stestować?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz jak to nie możesz? Nie możesz na autostradzie, ekspresówce i na zakazie. Pierwsze i drugie odpada a co rusz znaków też tam nie widziałem. Jak to nie można? Nie żebym marzył o jeździe główną drogą bo z moją głową jest wszystko ok ale jest różnica pomiędzy "nie bardzo mi tędy pasuje" a "nie wolno zakaz" o ile to pierwsze ma sens to drugie mi całkiem nie odpowiada bo zwyczajnie rowerzyści to tacy użytkownicy drogi jak każdy inny i wyrzucanie ich gdzieś z niej jest nie w porządku.

 

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz jak to nie możesz? Nie możesz na autostradzie, ekspresówce i na zakazie. Pierwsze i drugie odpada a co rusz znaków też tam nie widziałem. Jak to nie można? Nie żebym marzył o jeździe główną drogą bo z moją głową jest wszystko ok ale jest różnica pomiędzy "nie bardzo mi tędy pasuje" a "nie wolno zakaz" o ile to pierwsze ma sens to drugie mi całkiem nie odpowiada bo zwyczajnie rowerzyści to tacy użytkownicy drogi jak każdy inny i wyrzucanie ich gdzieś z niej jest nie w porządku.

 

 

Jacek

 

Nie rozumiem twojej wypowiedzi. W kodksie wyraznie jest zaznaczone

* drogi ekspresowe, przeznaczone tylko do ruchu pojazdów samochodowych, jako drogi

dwu- lub jednojezdniowe, na których skrzyżowania występują wyjątkowo,

* autostrady, przeznaczone również tylko dla pojazdów samochodowych, które jednak na

równej, poziomej jezdni mogą rozwinąć prędkość co najmniej 40 km/h, w tym również

w razie ciągnięcia przyczep. Autostrady są zawsze dwujezdniowe z pasami awaryjnymi

i nie wstępuje na nich ruch poprzeczny (są tylko wyjazdy z autostrady),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

after. na dzisiaj zakopianka od Krakowa do Myślenic nie jest żadną drogą ekspresową i wątpię oby kiedykolwiek była chyba, że wykonają taki patent jak do Lubnia. Jeżdzę nią bardzo często a zwłaszcza odcinkiem Kraków-Głogoczów napotykając policję i zero kłopotu bo nawet nie zwracają na mnie uwagi.

 

Z Myślenic można przecież jechać do Krakowa na tysiąc sposobów choćby porównywalny czasowo z zakopianką przez Polankę kierując się na Siepraw i dalej na Świątniki Górne, Wróblowice i już jesteś w Krakowie-Swoszowicach. Wszędzie na każdym skrzyżowaniu w tej okolicy są oznaczenia więc nie ma kłopotu.

 

Albo tak jak jechałem tydzień temu: z rynku w Myślenicach odbijasz na Bysine i Jasienicę do Sułkowic skąd do Krzywaczki gdzie w lewo do Skawiny i Krakowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, chciałem się wybrać w swoją pierwszą "poważną" podróż, z Myślenic do Krakowa, ale nie wiem jaką trasę wybrać. Z tego co wiem, Zakopianką nie wolno jeździć rowerem, a za bardzo się nie orientuję którędy można jeszcze do Krakowa dojechać. Może ma ktoś swoją sprawdzoną trasę, którą mógłbym stestować?

Pozdrawiam!

Kto tak mowil ze zakoopianka nie wlno ? Nie mozesz rowerem wjezdzac tylko na ekspresowki i autostrady,, ja Zakopianka czy obwodnica np: Rzeszów - Tarnów, nie raz jezdzilem i zadnego "ale" nie bylo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto tak mowil ze zakoopianka nie wlno ?

U mnie opinie są podzielone, niektórzy mówią, że wolno, inni, że nie wolno. Ale widziałem kilku rowerzystów jadących po Zakopiance, więc myślę jest to dozwolone, nigdzie nie ma tam znaku droga ekspresowa (w kierunku Krakowa). Mimo wszystko jakoś wolę się wybrać inną trasą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...