Skocz do zawartości
  • 0

[rower] author egoist


numerouno

Pytanie

Przez ponad 10 lat byłem posiadaczem authora tractiona. Na urodzinki dostałem tą oto ramkę dokupiłem nieco gratów resztę przełożyłem z tractiona i wyszło takie cos. Nie posiadam wagi ale myślę, ze rower mieści się w granicach 12-14 kg. Co mógłbym zrobić aby zejść do 10-10.5 kg w miarę niewielkim kosztem? Marzy mi się aby rowerek był lżejszy od seryjnego egoista. kable od tarczy są niestety dużo za długie ale nie wiem czy dam rade sam się tym zając.Zdjęcie postaram się zamieścić niedługo. pozdrawiam

 

Brake: (Front): (Hamulec Przedni) –shimano BR-M575

Brake: (Rear): (Hamulec tylny) – shimano BR-M575

-Rotor: (Front): (Tarcza prz.) - ?

-Rotor: (Rear): (Tarcze tyl.) - ?

-Rotor bolts: (Sruby moc. tarcze) - stal

Cables: (Pancerze i Linki) - jagwire

Cassette: (Kaseta) – Shimano alivio hg50

Chain: (Lancuch) - Shimano alivio hg50

Crankset: (Korby) - Shimano deore

Derlr. (Front): (Przerzutka przednia) – shimano xt

Derlr. (Rear): (Przerzutka tylna) - Shimano XT

Fork: (Widelec) – suntour epicon rld 100mm

Frame: (Rama) – author egoist 19

Grips: (Gripy) – boplight

Handlebar: (Kierownica) – boplight race

Pedals: (Pedaly) – odkręcone 15 lat temu z 20 letniej kolarki 

Seat: (Siodlo) – selle italia c2

Seatpost: (Sztyca) - zoom

Seatpost Clamp: (Zacisk Sztycy) - author

Shifters: (Manetki) – shimano alivio

Skewers: (Zaciski kol) – dartmorr , sram

Stem: (Mostek) – boplight race

Headset: (Stery) – fsa

Top-cap: (Top-cap) – fsa

Tire (Front): (Opona Przednia) – Continental race king 2.0

Tire (Rear): (Opona Tylna) - Continental race king 2.0

Tubes: (Detki) – ??

Wheel Front: (Kolo Przednie):

-Hub: (Piasta) - dartmoor

-Rim: (Obrecz) – mavic 317 d

-Spokes: (Szprychy) - DT

-Nipples: (Nyple) – Dt

Wheel Rear: (Kolo Tylne):

-Hub: (Piasta) – sram mars9000

-Rim: (Obrecz) – rigida -zac 2000

-Spokes: (Szprychy) - DT

-Nipples: (Nyple) - Dt

 

http://ifotos.pl/zobacz/IMAG0010_hshnrrp.jpg/

 

zdjęcie - sory za słabą jakość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialem mieć egoista już podczas kupna tractiona x nascie lat temu . kiedyś był zieloniutki niestety zbyt drogi jak na kieszeń ówczesnego ucznia. od tamtego czasu zarówno geometria , rodzaj rur oraz kolor zmieniały się kilkukrotnie. szukałem białej ramy a w tym segmencie w rozsądnej cenie nie ma dużego wyboru . prezent w postaci ramy był trafiony w sedno :) niedługo z prezentów złoże cały rower. w przyszlym tygodniu rozpoczynam niskobudzetowy projekt roweru dla brata, ktory zastapi jego fulla z supermarketu, zdefektowanego gdy podczas jazdy odpadło mu przednie koło.

 

budzet to 300 zl

bazą będą graty z mojego starego roweru author traction. będę celował w używane graty i funkcjonalność

 

ciekawostka : kiera w author traction waży 550 gram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ciekawostka : kiera w author traction waży 550 gram

 

z kiera racja :) uzywam jej do obrony wlasnej :D

 

a rama author tracion 2009 19" ma 1750 gram ! :) chyba dobrze wypada co do egoista, geo jest identyczne, jedynie stop alu sie rozni.

 

p.s po co ci ta plyta gramofonowa miedzy kaseta a szprychami? wiatr mocniej zawieje to sie wywrocisz ! ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

traction jest wiekowy i waży na pewno więcej niż 2 kg ale do projektu roweru dla brata jest wystarczający. odnośnie czarnej ochronki to zostanie aż do wymiany kasety bo trochę leniwy i nie chce mi się znowu roweru rozkręcać. z nowych opon jestem zadowolony :)sztyca nie spełnia za to moich wymagań. planuję wymianę jak tylko coś konkretnego wybiorę. każde opuszczenie brudzi ją niemiłosiernie. łańcuch wymaga skrócenia albo coś z ustawieniem tylnej przerzutki jest nie tak . nie jestem zadowolony z jakości pracy :( coś przeskakuje mi , czasem łańcuch spada przy zjeżdżaniu z krawężników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

traction jest wiekowy i waży na pewno więcej niż 2 kg ale do projektu roweru dla brata jest wystarczający. odnośnie czarnej ochronki to zostanie aż do wymiany kasety bo trochę leniwy i nie chce mi się znowu roweru rozkręcać. z nowych opon jestem zadowolony :)sztyca nie spełnia za to moich wymagań. planuję wymianę jak tylko coś konkretnego wybiorę. każde opuszczenie brudzi ją niemiłosiernie. łańcuch wymaga skrócenia albo coś z ustawieniem tylnej przerzutki jest nie tak . nie jestem zadowolony z jakości pracy :( coś przeskakuje mi , czasem łańcuch spada przy zjeżdżaniu z krawężników.

 

traction 2009 - 1750 gram ! nie wiem jak starsze modele.

to ze lancuch skacze moze byc spowodowane jego zuzyciem oraz zucyciem kasety... regulacja tez wiec sprawdz wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch i kaseta są prawie nowe wiec to nie ich wina . ustawienie przerzutek też chyba ok. stawiam na długość łańcucha ale mogę się mylić . jak kupię skuwacz sprawdzę. korci mnie do powrotu do sztywnego widelca w karbonie bądż alu w kolorze białym lub ze sporą częścią białego niestety takich jak na lekarstwo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszkę poszperałem w sieci i w najbliższym czasie zajdą małe zmiany . amoeba accent i new ultimate pojawią się stopniowo w moim rowerku tylko jeszcze jestem na etapie szukania dobrych cen i konkretnych modeli . może polecicie jakieś pedały /platformy ale nie spd do 150 zl ????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero koło wtorku będe w domu wtedy napisze dokładnie. praca przodu też mnie nie zadowala więc może ja też coś przy montażu pochrzaniłem. pamiętam jedynie , że w instrukcji do korby był dokładny opis montażu wraz z ilością podkładek jaką mamy dać w zależności od szerokości rury suportu szkoda ,że grubości podkładek dodanych do zestawu nijak się miały do wielkości tych z instrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu widnieje rama Author Egoist 2011 w rozmiarze 20,5". Niby jest to 1,5" więcej, ale mimo wszystko masa ramy nie powala. Uwierz tam naprawdę jest gwint. Trochę szkoda, że Author nie zrobił mocowania PM w tej ramie sad.gif Nie wiem czy to rozwiązanie poszerzanej główki jest takie dobre. Niby wszystko teraz idzie w tym kierunku, a bynajmniej w fullach, jednak w hardtailach jest to wciąż towar egzotyczny.

Moja rama Egoist 2010 20" ze sterami i piwotami do V'ek(katalogowo +50gram wzgędem DISC) waży 1680g.(inne prowadzenie linek, i główka pod 1 i 1/8 ")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiera jest matowa lekka ale wygląda solidnie.Wykonana w technologii CNT. Kompozyt węglowy został utwardzony i wzmocniony poprzez dodanie do wypełniającej mikro przestrzenie pomiędzy włóknami żywicy karbonowych nanorurek (czyli carbon nano tubes)

 

ma ktoś namiary na jakiś klucz dynamometryczny?? dobry w znośnej cenie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Albo dobry

http://www.bike-center.pl/index.php?p3679,mighty-klucz-dynamometryczny-2-24nm

Albo tani

http://allegro.pl/klucz-dynamometryczny-bikehand-yc-617-2-fv-krk-i1956096917.html

przy czym tym drugim bałbym się dokręcać elementy karbonowe. Są jeszcze wychyłowe klucze dynamometryczne,ale przy małych momentach ( 4-5 Nm ) nie będą zbyt precyzyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy kupowałem ja gościu mówił o 117 gr. te 108 gr tez mnie zdziwiło. porównałem wagę mojego telefonu z wagą katalogową i wszystko się zgadzało wiec waga jest ok. teraz myślę o sztycy podsiodlowej będzie lżejsza od poprzedniej o ponad 130 gr. korci mnie do powrotu do sztywniaka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...