Skocz do zawartości

[Kaseta] Problem z ciągnięciem łańcucha


Neider

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przeszukałem forum, ale nie znalazłem podobnego problemu. W serwisie zmontowali mi dzisiaj kasetę na kółku Shimano-WH R500, kaseta to KASETA SHIMANO ALIVIO HG40.

Problem w tym, że jak wróciłem do domu to zauważyłem, że ten zestaw strasznie słabo się kręci, na dodatek gdy przestanę pedałować, kaseta nadal się kręci i ciągnie cały łańcuch oraz korbę, a powinna przecież stać w miejscu a tylko koło powinno się kręcić. Gdy przytrzymam kasetę ręką to koło potrafi kręcić się tak jak powinno, czyli w czasie jazdy bez pedałowania nie ciągnie kasety. W czym może tkwić tu problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjąłem teraz zupełnie te koło i w rękach kręci się dobrze, ale kaseta strasznie, o ile w poprzednim kole mógłbym sobie tą kasetą zakręcić ręką i ona by sobie troche się pokręciła, tak tutaj chodzi ona ze strasznym oporem, więc może to kaseta jest za mocno/lekko dokręcona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tutaj chodzi ona ze strasznym oporem, więc może to kaseta jest za mocno/lekko dokręcona?

Kastę nie możesz zbyt mocno dokręcić gdyż po pewnym momencie nakrętka stawia duży opór(zbyt mocne dokręcenie skutkuje tylko problemem przy odkręcaniu).

tu ewidentnie coś serwisant spartolił

A jak mógł spartolić dokręcenie kasety?, kolega Nieder mógł mieć problem z bębenkiem już wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no możliwe, no ale w końcu serwisant za coś bierze pieniądzę, żebym ja się nie martwił tym. Z chęcią zrobiłbym to sam z linku który podałeś, ale brakuje mi narzędzi i smarów do wykonania tej czynności. No nic, odwiedzę dzisiaj serwis i zobaczę co oni tam powiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kastę nie możesz zbyt mocno dokręcić gdyż po pewnym momencie nakrętka stawia duży opór(zbyt mocne dokręcenie skutkuje tylko problemem przy odkręcaniu).

 

Kasetę dokręcasz z siłą 40nm.Jak nakrętka może stawiać opór jak kręci się razem z bębenkiem.Tu coś jest ewidentnie z bębenkiem, bo chyba każdy serwisant potrafi założyć kasetę.Twoja rada o ściśnięciu konusów była świetna, ale jeśli chce sobie jeszcze bardziej rozwalić piastę to w sumie czemu nie :wallbash: Wg mnie na początek powinieneś ją przeserwisować, sprawdź jak chodzą zapadki w bębenku, a przede wszystkim po zdjęciu kasety sprawdź czy bębenek rusza się w obie strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za wszelkie sugestie, byłem w serwisie i faktycznie, można powiedzieć że "zawinił" serwisant. Razem z kasetą przełożył plastikową osłonę pomiędy kasetą a szprychami i ona powodowała to zachowanie.... -_-. Była to ostatnia rzecz jaką bym podejrzewał o tą "usterkę". Po zdjęciu osłony, wszystko śmiga jak należy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...