Skocz do zawartości

[poszukiwanie szosówki] Pomoc i wsparcie potrzebne przy kupnie szosówki


camilsoze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

przesiadam sie z MTB na szose i chce kupic rower tak do 4000. Moze troche wiecej jak trzeba. Moze byc troche na wyrost, dotrenuje sie :) Jak na razie, po przeczytaniu wielu postow widze, ze generalna zasada to nie kupowac w Polsce. Ze sklepow wspomnianych przegladam evanscycles.com albo www.bike24.de.I faktycznie widze, ze ceny polskich dystrybutorow sa wziete z kosmosu. Zna ktos jeszcze jakies inne sklepy godne polecenia? Ma ktos jakies doswiadczenie z kupowaniem za granica?

 

Mam kilka pytan.

 

Jest kilka topowych firm Trek, Felt, Pinarello, Bianchi, Look, Cervelo, Time, Specialized, Fuji, Cannondale… a ich najwyzsze modele maja niebotyczne ceny i na pewno sa wspaniale. Ale pytanie czy ich srednie i niskie modele dostepne dla kogos takiego jak ja sa tez dobre w porownaniu do tanszych firm czy moze juz lepiej kupic sobie takiego Authora czy Ghosta (nie zeby to byly zle rowery). Innymi slowy ile w tych nizszych modelach topowych firm placi sie za napis a ile jest faktycznie jakosci, z ktorej firmy te slyna.

 

Przyznam sie, ze jestem gadzeciarzem i nie przeszkadze mi, ze rower troche wyprzedza moje umiejetnosci

 

Często pojawiaja się odpowiedzi, ze lepiej zlozyc sobie zamiast kupic - czy to oznacza ze poprosu musze kupic wszystkie czescie po kolei

 

Przy okazji, polecam bardzo ciekawy blog cyklistow entuzjastow ( velominatus ), a przede wszystkich ich genialne zasady dla prawdziwych cyklistow http://www.velominati.com/blog/the-rules/

 

Bo zasady sa najwazniejsze.

 

Moje ulubione:

#5

#7

#20

#25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz glowe na karku to w polsce tez znajdziesz dobre rowery za dobre pieniadze. Pytanie czy rower ma byc nowy czy nie?

Ja przykladowo znalazlem Cannondale na alledrogo za 3500 kupiony w zeszlym roku za 11000, szukajcie a znajdziecie jak mowi Pismo ;) Rower igla, na nowy by mnie ie bylo stac (szczegolnie ze preferuje mtb a na szosie trenuje tylko).

Ja osobiscie do szosowek nie przywiazuje takiej wagi jak w ntb - w kwestii marki. Author czy Kellys maja dobre rowerki na dobrych ramach w klasie sredniej i nizszej jak najbardziej. Czesto placi sie za "kultowe" firmy niezle pieniazki, jak w kazdej dziedzinie w zyciu.

Jesli bym mial do wyboru "kultowego" na np. gorszym osprzecie i "niekultowego" na lepszym to bralbym to drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym brał kultową ramę na słabym osprzęcie, osprzet zmienia sie co kilka lat, a ramy są na tyle drogie ze przewaznie sie ich używa do momentu aż się złamie i wyjedzie z pod dupska. Mówie tu o przeceitnym polaku klasy niższej średniej, niestartującym w zawodach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...