Skocz do zawartości

[wolnobieg] krzywy


borsooq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem ostatnio dla żony rower Kross Junior SH. Życzyła sobie taki mały, bo na kołach 26" to za duży, itd. itp.... Rower jest używany, ale po odkurzeniu, jak nowy. Nie zardzewiały, po dwóch przejażdżkach - przynajmniej tak upierał się sprzedający. Po oględzinach mu uwierzyłem, ale nie o tym mam zamiar przynudzać.

 

Mój problem polega na tym, że jeśli podniosę tylko kolo i nim zakręcę, to widzę, że zębatki wolnobiegu (6 rzędów MF-TZ06) tańczą, tj. nie są w jednej płaszczyźnie cały czas, ale regularnie wędrują w tą i z powrotem. Generalnie nie są prosto osadzone, z drugiej strony jes tarcza hamulca i jest ona w 100% prosta, więc problem jest w mocowaniu zębatek albo... no właśnie, albo w czym?

Co może być przyczyną? Dobrze dedukuję? Może być po prostu krzywo nakręcone, albo nie wiem, czymś zahaczone, że się wygięło? A może piasta krzywa, bo chyba zębatki nakręcanie nie mają być jak krzywe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Miałem podobny problem . Wolnobieg nie jest prawdopodobnie skrzywiony , a krzywo nakręcony (przynajmniej ja tak miałem).

U mnie było tak : gdy kręciłem samym wolnobiegiem do tyłu to szedł prosto , gdy kręciłem w przeciwną stronę razem z kołem , wtedy zaczynał "tańczyć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem rozwiązanie u siebie. W moim wypadku wolnobieg był dobrze nakręcony - problemem okazała się tulejka-odbój wkładany na oś, za którym później idzie nakrętka całości. Otóż tulejka ta ma jedną płaszczyznę - przylegającą do koła nierówną, przez co zębatki tańczyły.

Nie wiem, ile to może kosztować, ale chyba nie dużo. Wymienię i będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...