Skocz do zawartości

[licznik] SIGMA BC-1909HR-STS


gremson

Rekomendowane odpowiedzi

słowo od producenta KLIK

 

Każdy zainteresowany może z użyciem demo na stronie producenta pobawić się licznikiem. Dowiedzieć się który przycisk do czego etc. Ja chciałbym skoncentrować się na moich osobistych odczuciach.

 

Licznik-opcja na dwa rowery

 

Licznik używam od czterech miesięcy na dwóch rowerach z użyciem dodatkowego zestawu mocującego. System rozpoznający obwody kół sprawdza się bardzo dobrze, licznik w mgnieniu oka rozpoznaje z jakim kołem będzie współpracować.

 

Czujnik prędkości zaopatrzony jest w diodę która generuje dwa kolory światła:

 

-kolor zielony - oznacza pierwszy zadany obwód koła w liczniku

-kolor czerwony- oznacza drugi zadany obwód koła w liczniku

 

Poprzez wciśnięcie i przytrzymacie małego guzika na czujniku prędkości ustalamy czy czujnik prędkości będzie rozpoznawać pierwszy obwód (dioda zaświeci się na zielono) lub drugi(na czerwono).

 

 

System STS działa również bez zarzutu. Licznik wskazuje prędkość zaraz po zakręceniu kołem, podobnie czujnik kadencji momentalnie wskazuje wartość obrotów na minutę na wyświetlaczu licznika. Z HR również licznik nie ma kłopotu. Opaskę zakładam na suchą skórę i licznik zaraz łapie tętno.

 

Licznik- jako pulsometr

 

Licznik ma możliwość ustawienia jednej strefy pulsu:

1) po wprowadzeniu danych licznik sam oblicza strefę lub

2) użytkownik manualnie wprowadza ustalone przez siebie widełki HR

 

Licznik informuje o przebywaniu w strefie symbolem strzałki w prawym górnym rogu:

 

*strzałka skierowana w górę- jesteśmy powyżej strefy

*strzałka skierowana w dół- jesteśmy poniżej strefy

*brak symbolu strzałki - jesteśmy w strefie

 

BC-1909HR-STS.jpg

(symbol strzałki w dół-poniżej strefy)

 

Nie zauważyłem aby licznik wskazywał przekłamane wartości lub robił nagłe skoki wartości; również nie zauważyłem aby w czasie jazdy choć raz zgubił sygnał czy to tętna czy kadencji lub prędkości.

 

Dodatkowo licznik oblicza tętno średnie i wskazuje tętno maksymalne oraz ilość spalonych kcal.

 

Licznik- dodatkowe funkcje

 

Osobiście przypadły mi do gustu opcje:

 

COUNTDOWN- po zadaniu odpowiedniego czasu, licznik odlicza czas do zera - przydaje się przy robieniu interwałów

 

TRIP UP/DOWN:

 

-->TRIP UP- licznik zlicza kilometry od zera w górę niezależnie od kilometrów zliczanych przez TRIP DIST; w każdym momencie można wyzerować TRIP UP, bez wpływu na ilość zliczanych kilometrów przez TRIP DIST - jeśli ktoś prowadzi bikestats może wykorzystać tę opcję do zapisywania kilometrów w terenie.

 

-->TRIP UP-funkcja analogiczna do COUNTDOWN ale w tym przypadku po zadaniu odpowiedniego dystansu, licznika odlicza dystans do zera

 

 

Licznik -zdjęcia po 4 miesiącach użytkowania

 

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

(przyciski górne)

6.JPG

(przyciski dolne)

 

 

Jak widać na załączonych zdjęciach plastykowa obwódka stylizowana na chromowe wykończenie nie należy do mocnej strony licznika. Obchodzę się z Licznikiem bardzo delikatnie mimo to w czasie korzystania z górnego prawego przycisku część obwódki została mi w palcach...

 

Licznik-podsumowanie

 

Od strony technicznej nie mam najmniejszych zarzutów do licznika, działa precyzyjnie, szybko i bezawaryjnie.

Wykończenie i użyte do niego materiały pozostawiają dużo do życzenia... tym bardziej że licznik od wyjęcia z pudełka ma zaledwie 1/4 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie

 

Proszę o pomoc !!!

 

Kilka dni temu zakupiłem licznik SIGMA BC-1909HR-STS zamontowałem do roweru zgodnie z instrukcją

- prawidłowo wskazuje prętkość

- prawidłowo wskazuje kadencje

- BRAK WSKAZAŃ PULSOMETRU - połączył się tylko podczas pierwszej synchronizacji...

obecnie podchodzę do roweru - wskazania 0, przejechałem kilkaset metrów i również 0

wymieniłem baterie na nową, stosuję nawet żel do USG dla lepszego kontaktu... i nic ;((

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

 

Gdyby przypadkiem z licznika wypadły przyciski z powodu pękniętej ramki, mogę go kupić za okazyjna cenę, mnie przydałby się sam komputerek, nawet bez podstawki, czujników, byle tylko funkcje działały.

W razie czego zapraszam.

Edytowane przez kompotas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

pytanie do uzytkownikow tego licznika.

w sklad zestawu wchodza dwie opaski do pulsometru. na klatke piersiowa i na nadgarstek. obydwie pracuja tak samo i mozna z nich korzystac naprzemiennie?

jaki obwod ma opaska na klatke piersiowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...