Skocz do zawartości

[korba] w czym problem


bociek28

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Mam mały problem, dzis miałem mały wypadek. Stało się to tak:) jechałem sobie po kamienistej drodze (agang gangsta 7)chciałem zmienić bieg z 3 na 2 z przodu i w tym momencie spadł mi łańcuch tak nie szczęśliwie że zakleszczył sie miedzy zębatkami (najmniejsza) a ramą tak ze nie dało sie go wyciągnąć

a potem okazało się że łańcuch sie skrzywił i skrzywił zębatkę. Czy przyczyną może być źle poskładana korba przez servis ?? za blisko ramy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blat lekko, łańcuch trochę bardziej ale tylko 3 ogniwa, ale zastanawia mnie jak to jest możliwe że ten łańcuch sie tam zaklinował myślałem ze miedzy rama czyli widełakami tylnego koła jak i miejscem mocowania korby powinno być tyle miejsca zeby ten łańcuch sie tam nie blokował

 

dsc00903kw.jpg

 

dsc00904c.jpg

 

dsc00910d.jpg

 

łańcuch wszedł tak jak widać na fotce 2 otarcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w serwisie zaproponowano miłancuch slx za 80 zl oraz zębatkę za 50 zl czy to moze być coś warte?? wczesniej korba FSA Step Up 44-32-22 (170/175 mm)oraz łańcuch sram 9 a i doradziła zebym wymienił suport na dłuższy tak zeby była wieksza przestrzeń miedzy zębatkami a ramą?? czy to ma sens??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Po pierwsze sciag korbe i odkrec zebatke, po czym ją wyprostuj zaoszczedzisz troche grosza. Wyreguluj przednia przerzutke tak jak nalezy a lancuch nie bedzie spadał. Chyba ze masz manetki jakieś nie za ciekawe. Lancuch HG 50 powinien wstarczysz szkoda kasy na slx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...