Skocz do zawartości

[Opony]Maxxis Detonator- jak sprawdzić cz wejdą na felgę?


bartiall

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam obręcze 28cali kands maxx, jakieś tam dwukomorowe wzmacniane. Przerabiam trekkinga na crossa bardziej w kierunku szosy. Obecnie mam jakieś tam CST 700x38c a drugim rowerze CST 26" 2 x 1.75 ?, podobno dobre ale szukam czegoś cieńszego a mianowicie 700x23c. Co zmierzyć? Jak sprawdzić czy nie będzie lipy i felga będzie za szeroka na taką oponę? Którym wymiarem się sugerować?No bo nie są to Mavic itp. żeby było napisane jakie opony przyjmują.

 

No i następne pytanie, czy kupując te opony Maxxisa i odpowiednie dętki tej samej firmy do tego, będe mógł w nie dmuchać 6-7 atmosfer? Dotychczas jeżdżę na moich rowerach na CST i pompuję około 3-3,5 atm.

 

Oponki tanie nie są, ale jeżdzę w 100% asfaltem i chcę przeskoczyć średnią 30km/h na odcinkach po 15-30km a ciężko mi na tych co mam, zwłaszcza, że nie mogę za dużo napompować bo dętki strzelają, dodam ,że ważę 105kg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

1) Musisz znać średnicę obręczy (to już wiesz - 26"/28"), i szerokość wewnętrzną obręczy.

Później patrzysz sobie na tabelkę : http://sheldonbrown.com/tire-sizing.html i już wszystko wiesz (Ta czerwono-zielona tabelka na dole)

Oczywiście na koło 26" nie założysz opony przeznaczonej pod 28"

 

2) Zależy od opon i wytrzymałości obręczy, z tego co widzę detonatory można nabijać do 8,3 atm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie ma znaczenia jakiej firmy dętkę kupisz, ma znaczenie jej rozmiar, czyli do opony na koło 28 cali dętka 28 cali (700), plus drugi wymiar czyli szerokość opony, musisz się trzymać zasady, że dętka ma być do opon węższych niż do szerszych, czyli np do opony 38mm możesz włożyć bez problemu dętkę 28-32, czy nawet 18-23. Od miesiąca jeżdżę z dętkami 1cal w oponach o romiarze 2.00.

2. Im opona większa/szersza tym niższe ciśnienie się stosuje, ta sama zasada dotyczy obręczy. Dla mtb 3 atm to już bardzo dużo, w szosowych 5 da odczucie flaka.

 

sprawdź jakie ciśnienie akceptują twoje cst 700x38. Od 4 do 6? Tak przypuszczam, może wyższe. Po założeniu węższych opon bez problemu można napompować 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...