Skocz do zawartości

[Pompka stacjonarna] SKS Airworx 10.0


Patryke

Rekomendowane odpowiedzi

Pompka stacjonarna SKS Airworx 10.0

 

 

p1040836.jpg

 

 

 

Producent: SKS

Model: Airworx 10.0

Czas użytkowania: 1 sezon

Typ: Pompka stacjonarna z manometrem, do wszystkich wentyli

Max. ciśnienie: 10 BAR

Dodatki: Końcówki do pompowania materacy, piłek

 

Cena: 125 PLN

 

 

Słowem wstępu

Od dłuższego czasu przymierzałem się do zakupu jakiejś porządniejszej, stacjonarnej pompki z manometrem. Ile to można w domu machać tymi małymi cudami.

Postanowiłem zakupić coś bardzo solidnego, najlepiej wykonaną w większości z metalu – ma po prostu starczyć na lata. Początkowo brałem też pod uwagę pompka Beto, zbiera dość pozytywne opinie i nie kosztuje za dużo, ale nie przemawiała do mnie plastikowa stopka.

Jak dla mnie jedyną sensowną opcją w tej cenie był produkt SKS – do tego doszła też ogólnie dobra opinia o marce.

 

 

Wykonanie

Cylinder jak i stopka pompki są wykonane w całości z metalu oraz połączone ze sobą czterema śrubami. Nic się rusza, całość trzyma się bardzo solidnie. Jest to dla mnie ostatni element który mógłby się popsuć. Reszta elementów wykonanych z plastiku robi bardzo pozytywne wrażenie.

 

p1040843r.jpg

 

Za kontakt z wentylami odpowiada końcówka nazwana przez producenta „Multi Valve Head”. Obsługuje ona wszystkie dostępne rodzaje wentyli.

Manometr jest wyskalowany w dwóch jednostkach – BAR oraz PSI, ale za to ta pierwsza jest bardziej wyróżniona. Skala jest określona do 10 BAR (ok. 150 PSI), kolejne „kreski” pojawiają się dokładnie co 0,5 BAR oraz 10 PSI.

 

p1040838.jpg

 

Osadzony w górnej części konstrukcji manometr pozwala na łatwiejszy odczyt, w porównaniu do tych umiejscowionych przy stopce ze względu na wysokość położenia. Sam manometr posiada jeszcze ruchomy pierścień który ułatwia określenie docelowego ciśnienia, tego jakie chcemy osiągnąć. Wtedy tylko obserwuje się punkt zaznaczony przez pierścień i ten wskazywany przez końcówkę wskazówki. Bardzo prosta, ale przydatna rzecz.

Wiele elementów można samodzielnie zdemontować. Odczepienie końcówki od wężyka nie stanowi większego problemu – i to nawet bez użycia narzędzi.

 

 

Użytkowanie

 

 

p1040860j.jpg

 

 

Właściwa czynność, czyli samo pompowanie przebiega bardzo sprawnie i płynnie. Z każdym ruchem tłoka jest widoczny ruch wskazówki na manometrze. Gumowa, delikatnie miękka rączka jeszcze uprzyjemnia ten proces. Stopka posiada karbowaną, matową strukturę która utrudnia ślizganie się nogi.

 

p1040848a.jpg

 

Zazwyczaj pompuje opony maksymalnie do wartości 3-4 BAR i do końca nie mogę powiedzieć jak się zachowuje powyżej tych ciśnień. Ogólnie tą wartość można osiągnąć bez żadnego wysiłku, a możliwość wbicia 10 BAR pozwala spokojnie przygotować koła w szosówce.

Sama końcówka „Multi Valve Head” jednym ruchem, po odciągnięciu dźwigni zakleszcza się na wentylu bardzo pewnie, można ją spokojnie zostawić i zacząć pompować. Posiada ona dwa otwory, jeden dla Schrader’a (samochodowy) oraz drugi do typu Presta. Dzięki temu nie trzeba nic przekładać, kombinować. Pompka jest od razu gotowa do użytku.

W rączce znajdują się dwa punkty do przymocowania końcówki do pompowania, dodatkowo na dole pompki umieszczony jest zaczep do wężyka. Dzięki temu nic nie plącze i można ją spokojnie przenosić, transportować bez ryzyka wysunięcia się rączki.

Zaraz przy manometrze znajdują dwa otwory do przechowania dwóch końcówek do pompowania piłek i materacy.

 

p1040841x.jpg

 

 

Podsumowanie

Ogólnie nic nie mam pompce do zarzucenia, całkowicie spełniła moje oczekiwania. Co więcej bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła co do jakości wykonania i dopracowanych szczegółów. Teraz po prostu nie wyobrażam sobie pompować koła w domu niczym innym, zwłaszcza jak jest kilka rowerów do przygotowania – jeszcze można dodać pełną kontrolą nad wielkością ciśnienia jakie chcemy osiągnąć.

Warto jeszcze nadmienić, że do pompek SKS dostępne są zapasowe części m.in. końcówka Multi Valve Head”.

Oczywiście jeszcze rewelacyjnie się prezentuje – koniecznie w pomarańczowym kolorze.

 

Plusy

+ Metalowa konstrukcja stopki i cylindra

+ Bardzo dobre i przemyślane wykonanie

+ Dokładny manometr

+ Wygodna obsługa końcówki

 

Minusy

- brak

 

 

p1040845.jpg

 

p1040862.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam,

 

Twoja recenzja przekonała mnie do kupna tego właśnie modelu. Już jest u mnie i jestem z niej Mega zadowolony, wszystko jest dokładnie jak to opisałeś. Szczerze polecam ten model wszystkim którzy poszukują dobrej pompki stacjonarnej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinienem chyba pracować w dziale marketingu B)

Teraz już po trochę dłuższym okresie użytkowania mogę tylko podtrzymać moją wcześniejszą opinię. Jedynie można się przyczepić, że czasem zablokowana na wentylu końcówka potrafi delikatnie puszczać powietrze. Znaczący na to wpływ ma samo wentyl oraz czy jest dobrze zamontowana, dociśnięta. Pojawia się to wówczas jak wężyk swoim ciężarem lekko odchyla końcówkę od wentyla. Może różnie to wyglądać, ale zazwyczaj nie przeszkadza - trzeba jedynie spróbować paru rożnych pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...