Skocz do zawartości

[przednia przerzutka] molo prowadnicy :/


seba_

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z ktorym nigdy dotad sie nie spotkalem. otoz w momencie kiedy lancuch jest na najmniejszej zebatce z przodu (22) to na 3-4 najmniejszych zebatkach tylnych brakuje mi prowadnicy przedniej przerzutki. lancuch sobie poprostu na niej lezy. nie moge nizej opuscic calej przerzytki poniewaz prowadnica zachaczy wtedy o blat przy wchodzeniu na srodkowa. czy ma ktos pomysl co mozna z tym zrobic albo co jest przyczyna? przerzutka to deore XT (ds), blat - 44. niby wszystko standardowo, ale... rama to jednoosiowy full.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki świetny sposób żeby tego uniknąć. Nieużywaj takiej kombinacji przełożeń. Zaoszczędzisz na zużyciu łańcucha i przerzutek. A takie samo przełożenie uzyskasz na średniej tarczy z przodu i pośrednich koronkach z tyłu.

Nie powinieneś też używać dużego blatu z dużymi koronkami... z tych samych powodów. Zresztą do tej najbardziej skrajnej kombinacji to ci chyba nawet długości łańcucha nie starczy.

Dinsdale: Widać w Łodzi rozumiemy to podobnie bo napisałem swoje zanim przeczytałem twój post.. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...