Skocz do zawartości

[Hamulce] IS czy CL, kompatybilność tarcz


Rychlapl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zdecydowałem się już na hamulce tarczowe XTR 985, ale pozostał jeszcze problem wyboru systemu montażu tarcz - IS czy CL. Naczytałem się, że ze względu na działanie różnicy nie ma. Jedyne co to kompatybilność tarcz z zaciskami no i waga zestawu.

Jeśli CL to wybór prosty, tarcze XTR SM-RT98. Tarcza 123 gramy (160mm), piasty lżejsze o 24 gram (komplet)

IS, tutaj nie wiem które tarcze byłyby dobre/kompatybilne. Słyszałem, ze podobno Ashimy pasują. Tarcza 90 gram + śrubki 10 gram na koło = 100 gram.

 

Po uwzględnieniu wagi piast, różnica to około 20 gram na zestaw. Więc nie wiele. Pytanie, czy warto kombinować z rodzajem tarcz, czy może zastosować dedykowane. Jest to o tyle ważne, że piasty przywiązują mnie niejako do jednego systemu (adaptery też swoje ważą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy jakie masz piasty jeśli masz takie na mocowane 6 śrubami,to hyba oczywiste,że muszą tarcze być na 6 śrub,ale wbrałbym takie na aluminiowym pająku,jak na CL to zostałbym przy CL i nie kombinował.Sam mam CL i jest super.Tarcze na alu pająku są bardzo sztywne bocznie,a tarcze XTR-a są naprawdę znakomite.:thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...