Skocz do zawartości

[czyszczenie] kasety i łancucha z 7 leniego tłustego smaru


Rekomendowane odpowiedzi

Mój kolega ma rower, który chcemy mu ładnie wyczyścić i odnowić .

Ma go 7 lat .

 

Na kasecie, przerzutkach i łańcuchu ma pełno czarnego, tłustego i zasyfiałego starego smaru, który nie był myty 7 lat .

 

Czym wyczyścić w/w elementy ? Czytałem, że benzyną ekstrakcyjną, ale tutaj trzeba byłoby wrzucić do niej wszystkie części, a nie szorować szmatką ( to potem )

 

Czy rower będzie lepiej jeździł po wyczyszczeniu i nasmarowaniu nowymi środkami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że benzynka. Zdjąć wszystko, rozebrać na części, wrzucić do słoja albo kuwet, szejk w miarę możliwości a potem doczyścić na finisz, przesmarować tam gdzie trzeba i złożyć do kupy. Czy po takim zabiegu będzie lepiej jeździł? niekoniecznie, zęby i łańcuch mogą być na tyle pościerane i powyciągane, że będzie tak samo źle albo gorzej, szczególnie jeśli z tym smarem 7letnim był sporo jeżdżony ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno będzie różnica chociażby w szybkości zmiany biegów. Ale powiem Ci, że po 7 latach (a właściwie to w zależności od przebiegu i stanu) można by pomyśleć nad zmianą napędu. No chyba, że jest tylko brudny. Aha przy czyszczeniu lepiej to robić w taki sposób żeby nie "ponalewać" benzyny do środka suportu oraz tylnej osi itd. Edit jak uzyskać matowy kolor?? Prosto. Kupcie po prostu matowy lakier ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, więc tą kwestię już mamy załatwioną, spróbuję .

 

 

Pytanie z innej beczki :

Jak uzyskać kolor matowy malując sprayem ?

Czy można pomalować czarnym sprayem w 2 warstwach a potem nałożyć lakier matowy ?

 

Proszę moderatora o dodanie słowa [Konserwacja] w temacie wątku, ponieważ zapomniałem go dodać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, inaczej się nie da. Znaczy w sumie da się, bo znałem takich, którzy robili to bez zdejmowania :S a potem wiadomo co się działo, także wolałem uprzedzić ;) (nie każdy się musi znać/wiedzieć/pamiętać więc lepiej napisać zwłaszcza, że się nie znamy osobiście). (BTW z przodu nicku mam małą literę "L").

 

Co do lakieru to już napisałem wyżej. Dodam jeszcze, że jeśli chcesz położyć np 2 lub 3 warstwy to nie wszystkie muszą być matowe ale lepiej położyć np podkład (jeśli np była rdza to obowiązkowo podkład, żeby było porządnie), mat i jeszcze raz mat, żeby było dokładnie pokryte (takie jest moje zdanie). Jeśli nie było rdzy na ramie to zmatuj cała powierzchnię, odtłuść i maluj ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...