Skocz do zawartości

[rower] etapy malowania


Rekomendowane odpowiedzi

Więc mój kolega ma trochę graciany rower .

I tak ma mało do stracenia, więc chcemy mu go odpicować wizualnie jak i mechanicznie .

 

Proszę nie mówić, że tematów jest multum ( to prawda ) , bo w końcu każde malowanie to indywidualna sprawa, np. ja chcę zastosować czarny mat . - Pisz czcionką w normalnym rozmiarze, bo nic nie widać // Franio.

 

Czytając wątki dowiedziałem się, że trzeba :

 

- Zetrzeć farbę : I tutaj pytanie, jakim papierem ściernym ?

- Umyć płynem do naczyń z wodą

- Odtłuścić benzyną ekstrakcyjną

- Dać podkład : Ale jaki ?

- Nałożyć 1 warstwę

- I po kolei nakładać

 

I moje pytania ( prosiłbym, aby dla porządku odpowiedzi były w punktach )

 

1 . Jakim papierem ściernym zetrzeć stary lakier ? Rama jest stalowa .

2 . Jaki zastosować podkład ? Czy może zetrzeć tylko lakier do rys i już ?

3 . Jakiego użyć spraya ? Czarny mat .

4 . Czy dać jakiś lakier ? Zależy mi na czarnym macie .

5 . Jak z trwałością lakieru ? Bo jak np. dziadek niechlujnie malował rower to nic mu się z lakierem nie dzieje ,a malował samym sprayem .

6 . Chciałbym na końcu dodać jakieś napisy z mojej matrycy, czy będą się trzymał na nowym lakierze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie znajdziesz piaskowania to czeka Cie troche pracy z papierem sciernym...;) Na początek zacznij od grubszych, a nastepnie w końcowej fazie scierania troche drobniejszych papierów, aby nie narobić dużych rys których nie bedziesz w stanie zalac podkładem. Podkład z pewnością pomogą Ci dobrać w sklepie z lakierami, najlepiej w podobnym odcieniu jakim bedziesz malował rower. Jak już pomalujesz podkładem i jak juz wyschnie, delikatnie bardzo drobnym papierem powinieneś przelecieć całą rame w celu pozbycia sie grudek które prawie zawsze powstają po podkładzie, a po tym wszystkim wyczyścić benzyną ekstrakcyjną. Tym samym masz przygotowany rower do malowania. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...