Skocz do zawartości

[pedały] Coś wytrzymałego, problem z pedałem


Jeremiach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Byłem wczoraj wymienić pedały w serwisie, rower ma nie cały miesiąc.

Zostały mi wymienione na inne używane/zastępcze tamte pojechały do serwisu na gwarancji.

Problem polega na tym że wydobywa się stuk z lewego pedała (po 30km - ostatnie 10 po lesie) w chwili mocnego pedałowania.

Czy znowu pedał padł czy może coś jest z korbą? (poprzednie pedała nowe zachowywały się tak samo)

Czy taki już urok pedałów No Name?

Dodam że ważę nie mało bo 120kg, rower CUBE Overland.

 

Myślę nad zakupem jakiś porządniejszych pedałów możecie coś polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jezdzilem na ramkach. Wiec nie wiem jakie sa plusy platform.

Budzet 70-80zl. Ewentualnie do 150 zl. Czy za ta cene przy mojej wadze moge sie spodziewac ze to wytrzyma z 1000km.

A co do tamtych pedalow. Taka ich natura ze sa slabe czy moze cos nie tak z korba itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku crossa? Żadne. I tak nie wjeżdża się takim rowerem w jakiś trudny teren, gdzie platformy faktycznie lepiej "trzymają" nogę. Ale zapytać jednak wypada.

 

Proponuję Accent Hellium Oś Cr-Mo, łożyska maszynowe.

 

Być może jakość tamtych pedałów nie jest powalająca, co, w połączeniu z Twoją wagą, może być powodem problemów. Aczkolwiek stuki mogą być spowodowane także niedokręconą korbą lub suportem. Szczególnie, że sam powiedziałeś, że wymiana pedałów nie wyeliminowała problemu. Dlatego radzę zacząć od sprawdzenia właśnie tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...