Skocz do zawartości

[manetka, przerzutka] Revoshift + LX, niemożliwe?


sharer

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem, że Shimano ma skok SIS w całym asortymencie, a tymczasem: u syna w rowerze (Unibike Navigator) są Revoshift i przednia przerzutka Shimano Tourney; ponieważ ma problemy z wrzuceniem 3 przełożenia (potrzeba sporej siły, większej niż ma 9-latek), kupiłem LXa; ale po wymianie klapa, wygląda na to, że skok manetki jest o wiele za duży. Mam zatem pytanie, jaka manetka "pójdzie" z Shimano LX z przodu? Koniecznie z grupy LX, czy może np. Alivio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

sprawdź czy prawidłowo poprowadziłeś linkę do przerzutki, były już takie przypadki na forum, że linka została na śrubie zamocowana inaczej niż nakazuje shimano, wtedy zmienia się dźwignia i ilość linki wciąganej przez manetki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za odpowiedzi. Na pewno to nie była sprawa regulacji ogranicznika ruchu, gdyż problem pojawiał się już między najmniejszą a środkową tarczą. Może rzeczywiście od złej strony zamontowałem linkę na śrubie (dzięki Czajnik za sugestię). Na razie wróciłem do Tourney, bo nie miałem zbyt dużo czasu na eksperymenty przed wyjazdem w góry. Nb. po samodzielnej regulacji obu przerzutek (2x Tourney) synowi napęd naprawdę dobrze chodzi (po zakupie zwłaszcza tył bywał chimeryczny). Ale wiedząc, że skok manetek teoretycznie jest ten sam, popróbuję jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...