Skocz do zawartości

[Gniezno-Powidz] - jaka droga?


Maciek27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich Forumowiczow,

 

Jako, że jest to moj pierwszy post, serdecznie pozdrawiam całą brać kolarską.

Wybieramy się z dziewczyną do Powidza na dłuższy weekend aby odpocząć i trochę się poruszać po pięknych okolicach, planowo do Gniezna pociągiem, potem wsiadamy na rowery i do Powidza.

Patrząc na mapy to jest jakieś 27km czyli dla nas żaden problem nawet z bagażem na plecach. Jezdzimy na crossach, 28 cali, opony semi slick.

 

Pytanie jednak do kolegów i koleżanek z okolic o trasę - droga wojewodzka nr 260 - Gniezno - Witkowo a dalej regionalna do Powidza.

Panstwo u których mamy nocleg w Powidzu odradzają jazdę tą drogą na rowerze z uwagi na bardzo duże ich zdaniem natężenie ruchu.

Czy rzeczywiście jest tak zle? Osobiscie nie straszne mi jeżdzenie w ruchu, mieszkam blisko Wroclawia ale moja dziewczyna ma spore obawy.

 

Czy ktos ma jakieś opinie o tej trasie?

 

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniezno - Witkowo04 1020 4115 0000 9902 0012 2655 wiem ale Witkowo - Powidz znam. Ruch faktycznie spory, pełno debili w czarnych, starych beemkach. Najtrudniej jest wracać w niedzielę wieczorem, bo o ile do Powidza ludziska jadą o różnych porach to powrót mają wszyscy prawie w identycznej porze i wtedy robi się naprawdę niebezpiecznie. Warto korzystać z różnorakich dróg, które pozwolą dojechać do Powidza omijając wspomniane drogi. A na przyszłość, lepiej się zabukować w Ostrowie, to samo jezioro, tylko o wiele spokojniej i woda bardziej czysta bo niezmącona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Gniezno - Witkowo jest niezbyt ciekawa bo wąska i dosyć spory ruch.

Nie wiem jakim pociągiem jedziecie, ale jak Regio to możecie wysiąść kawałek za Gnieznem w Trzemesznie i z Trzemeszna do Witkowa (jakieś 16 km) jest przyjemna, mało ruchliwa droga asfaltowa przez las.

Drogi z Witkowa na Powidz nie polecam w sezonie bo jest dosyć wąsko i ruch spory - do Wiekowa można jechać chodnikiem, później już trzeba niestety asfaltem.

Możecie też rozważyć opcję że wysiądziecie z pociągu w Strzałkowie - wtedy do Powidza macie 15 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wielkie dzieki za obie odpowiedzi :) Pojechalismy jednak koleja do Strzalkowa i dalej rowerami do Powidza. Droga co prawda z plyt betonowych, pewno budowana glownie jako dojazdowa do lotniska, ale jechalo sie przyjenie. Polecam rowniez trasy rowerowe wokol jeziora Skorzecinskiego i Powidzkiego. Piekne widoki i ciekawe trasy wsrod pol i lasow. Wyjazd jak najbadziej udany.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jechałem w minioną sobotę do Gniezna ze Sompolna przez Powidz. Ruch był znikomy. Przyjemnie się jechało, prócz drobnego odcinka przed Powidzem w lesie, asfalt był bardzo gęsto "zadziurawiony" no i przed Witkowem kilka przejazdów kolejowych, ale tragedii nie było. Droga bardzo przyjemna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...