Skocz do zawartości

[rower]Cobia vs X-Caliber


Troop

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.ssc.pl/trek2011/COBIA.html

http://ww2.bikekatalog.pl/2011/rowery/883/Trek.Cobia/

 

vs

 

http://www.ssc.pl/trek2011/X-CALIBER.html

http://ww2.bikekatalog.pl/2011/rowery/882/Trek.X-Caliber/

 

dzieki dofinansowaniu ceny wygladaja tak:

500 euro za pierszy

drugi ~800

czy warto doplacic roznice?

 

jestem amatorem, poprzedni rower ukardziono mi jakies 8 lat temu i od tego czasu nie jezdzilem.

 

rower zwykle na szose (najczesciej trasa ok 10km w jedna strone), planuje tez wypady do lasu ale rekreacyjnie i nie wiem czy nie starce zapalu za jakis czas. jesli jednak sie wciagne to pewnie znacznie dluzsze kilkudniowe trasy.

 

mam 197cm wzrostu przy wadze 103kg. chce przymierzyc sie do 21''ramy, wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nawet miałbyś stracić zapał, to 800E za rower wysokiej klasy to wyjątkowa okazja. Przy ewentualnej odsprzedaży powinieneś je odzyskać bez problemu.

 

To tak na początek.

 

Co do meritum - oba rowery różnią się osprzętem, który w Cobii jest generalnie o półkę niżej. Do zastosowań, o których mówisz wystarczy spokojnie, ale gdybyś zapragnął konkretniej jeździć - czego nigdy nie należy wykluczać -lepszym wyborem będzie X-Caliber, chociażby przez to, że ma porządniejszy amor. Z tego punktu widzenia jest też lepszą bazą do ewentualnego upgrade. Amor będzie można spokojnie zostawić i skupić się na reszcie.

 

Sugeruję jednak przymierzyć się do roweru przed zakupem. Treki GF mają specyficzną geometrię, m.in. długie ramy, a to nie każdemu odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro ja przy identycznym twojemu wzroscie mam wyciagniecie sylwetki 615+100+15mm seatback i siodle wysunietym raczej w tyl, to kolega majac 10cm wiecej wzrostu na bank nie bedzie nazbyt wyciagniety przy ramie gf 21" z mostkiem 110mm

 

acha....podsiodlowke mam 73,5* :)

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze inaczej, bardziej jednoznacznie - bez wzgledu na kat podsiodlowki powinnismy miec takie samo ustawienie siodla utwierdzonego w wirtualnym pkt wzgledem mufy/ramion korby...przy ostrym kacie, ktory powoduje uciekanie podsiodlowki do tylu musimy bardziej przesunac siodlo na jarzemku do przodu, niz przy blizszym 90*, co powoduje 'skracanie' gornej rury/odleglosci od kokpitu...o ile? mozna sobie narysowac w odpowiednim programie 2 odcinki dlugosci powiedzmy 70cm pod katem 72 i 73,5*, roznica w odleglosci na koncu bedzie na tyle znaczna, ze warto na to zwracac uwage przy dobieraniu ramy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ramy gf sa...krotkie :) co z tego ze gorna rura ma 622mm dla 19", skoro podsiodlowka ma 72*? efekt porownywalny jak w ramie z katem 73,5* i gorna rura pi x oko 605mm

 

No to skoro płaski kąt wydłuża ramę (upraszczając) to nie rozumiem tego porównania, sry.

 

Tak czy inaczej - do autora - przymierz się przed zakupem. Nie zaszkodzi, a może duużo pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystkie te ramy są takie same więc możesz śmiało się przymierzać.. W Warszawie masz do dyspozycji Marlina testowego i możesz go wziąć na kilka dni, ale za pewne nie jesteś z Warszawy? Apropo dyskusji na temat geometrii tak się trochę zastanawiam czy jest na miejscu bo oczywiści liczby mówią dużo tylko, że tak jak osoba która pyta o te rowery jak i 90% pozostałych nie odczuło by tego. Jedynym tego wyznacznikiem jest jazda, i nie krótka przejażdżka. A ja dodam, że na 29" jeździłem głownie na Treku i Konie to właśnie bardzo podobają mi się Treki i przy moim 179cm świetnie czuję się na ramie 17,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Pudlarz z tej strony. Jeśli chodzi o 29" to nie mam zbyt dużego doświadczenia. Ale jakiś czas temu tez stałem przed podobnym wyborem. Zdecydowany byłem na scotta scale 29" team. Wszystko mi w nim pasowało w tym rowerku, pozycja - geometria itd... Tak się złożyło że w łodzi kilka tygodni wstecz były do testowania treki GF 29". Testowałem jeden z rowerków i po teście zamówiłem właśnie ten. Dlatego zgadzam się całkowicie z kolegą który napisał " jedynym tego wyznacznikiem jest jazda, i nie krótka przejażdżka". Sprawdź, przetestuj i podejmij decyzje. Miłych rozważań. Pozdrawiam Pudlarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...