Skocz do zawartości
  • 0

Dobór ramy


Gość Łukasz

Pytanie

Gość Łukasz

Witam serdecznie,

 

jestem zainteresowany zakupem roweru marki Kross Level A8. Po rower będzie używany przede wszystkim do jazdy po delikatnych wzniesieniach, górkach i lasach. Po wizycie w sklepie uzyskałem informację, że najbardziej optymalnym rozmiarem ramy będzie 16 cali. Podczas mierzenia tego rozmiaru mogłem swobodnie podnieść przód roweru na wysokość 10-15cm nie dotykając krocza. Przymierzyłem następnie rozmiar 18. W tym przypadku podniesienie przodu roweru na taką samą wysokość było niemożliwe. Rower odstając 5 cm nad ziemią stykał się już z kroczem. I w tym momencie urodził się dylemat. W sklepie doradzono mi zdecydowanie rozmiar 16. Natomiast po przeczytaniu w internecie o sposobach doboru ramy, po wykonaniu zalecanych pomiarów ( długość od podłoża do krocza dzielona przez nie pamiętam ile), po obejrzeniu tabeli dla rowerów mtb w porównaniu do mojego wzrostu ( 178 cm) stwierdziłem, że powinienem mieć dobrany rozmiar 18 cali (który podczas mierzenia był nieodpowiedni). Proszę o poradę jaką ramę powinienem mieć właściwie dobraną

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...