Skocz do zawartości

[Światło] Przód - szeroki zakres oświetlania


Makker

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu przedniego oświetlenia. Oświetlenie musi mocno trzymać się zacisku który jest na kierownicy.2 lata temu kupiłem światło na przód (chyba dość znanej firmy) wszystko było Ok , jeździłem tylko po asfalcie. Po 3 miesiącach jak lekko zmodyfikowałem rower i wrzuciłem opony w teren, przy wpadaniu w dziury/przejeżdżaniu krawężników/ostrzejszej jeździe po terenie, lampka spadała z uchwytu :icon_lol: , uchwyt na kierownicy trzymał bardzo mocno ! ale lampka na przekór zawsze spadała po wjechaniu na wysoką przeszkodę lub po prostu mocnych drganiach . A więc szukam lampki która będzie się trzymać uchwytu -,- oraz aby mocno świeciła.Wolałbym gdyby lampka rowerowa była na baterie niż aku.

Myślałem dotychczas nad taką pozycją :

 

http://allegro.pl/latarka-mactronic-bike-pro-scream-bpm170l-i1628860188.html

 

 

Stosował ktoś takie oświetlenie , lub coś w podobnej cenie ?

 

Ref !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, mam tą lampkę i jak za tą cene to świeci super w porównaniu z CatEye które patrzyłem łącznie z tymi dużymi i mniejszymi, tamte praktycznie dawały tylko w środku mocne światło a naokoło ciemno. W screamie masz możliwość regulacji światła, można ustawić szeroko i wąsko. Przy szerszym w sumie jak na lampke za tą cene to jestem zadowolony, aczkolwiek ja lubię bardzo duże światło to mi trochę przeszkadza, jakbym miał takie 2 i jedną ustawił bliżej szeroko, a drugą dalej i z wąskim światłem to pewnie bym miał fajny zestaw, tylko chyba pójdę w inną stronę i kupię coś w granicach do 500zł, a scream będzie jako awaryjna lampka lub bardziej na miasto :)

lampa ma tryby świecenia: 100%, chyba 80%, 10 lub 20%, SOS, Stroboskop, w sumie 5 trybów. Żeby przełączać tryby trzeba lekko wciskać przycisk, a żeby lampke wyłączyć trzeba wcisnąć raz mocniej.

Ja mam lampke na kierownicy blisko prawej manetki to mi troche nie doświetla lewej strony, muszę zamontować blisko środka kierownicy. W swojej lampke założyłem ten czerwony pierścień to na kierownicy mam zawsze jakiś widoczny element że mnie z boku widać :) Do tyłu mam jeszcze Mactronic Walley, są na alledrogo komplety tych 2 lampek razem i ile potrzebujesz. Co do wypadania to jak skręcę uchwyt to nie zdarzyło się by mi wypadła lub się wysuwała, a raczej nie jestem z tych wolno jeżdżących :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampkę na tył posiadam ;) dość długo ciągnie, nie pożera zbytnio baterii. Nie wiesz czy są jakieś lampki na środek mostka? lub takie np że jedno zapinanie jest po lewej stronie, drugie po prawej i tak jakby lampka unosiła się nad mostkiem ;)?.

Potrzebuję silnego światła , czasem pojadę w teren o późnej porze i jak ta obecna lampka mi spada a też jest MacTronic'a -,^.

Ogółem obecna mnie nie zadowala zbyt wąsko świeci , przy czym zakres w środku nie jest też powalający, musiałbym mieć co każdą jazdę nowe naładowane baterie by był ten zakres, który mnie interesuje :P.

A jak są komplety to jakie ? ( przód ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam coś takiego:

http://allegro.pl/ultrafire-c2-mod-xml-700lm-uchwyt-ladowarka-aku-i1640815830.html

zaznaczam że nie mam nic wspólnego ze sprzedawcą :] po prostu mam podobny sprzęt

jeśli chodzi o ilość światła to zdjęcia zupełnie nie są przesadzone :]

tylko trzeba zapytać sprzedawcę skąd jest dioda, z polskiej dystrybucji - ok, od chńczyków/fabryczna trzeba się liczyć z ciut gorszą sprawnośćią/lekko niebieskawym odcieniem

przy takim prądzie czas pracy podany przez sprzedawcę jest bardzo realny, polecam dokupić drugi akumylatorek albo i trzeci na dłuższą wycieczkę :]

co do uchwytu to tez trzeba zobaczyć jaki, jeśli bardzo podobny do tego z mactronica scream to super, jak inny to trzeba ocenić na oko. uchwyty na gumki czy rzepy moga być do tej latary lipne bo w terenie będzie światełko drgać na wybojach. nie polecam zlecanie sprzedawcy zwiększanie prądu, na rower wystarczy w zupełnośći 2,1A

co do mactronica scream to na 3xAAA nie wróżę zbyt długiego działania, światła ma to może max 20% co latara, podejrzewam że nawet i sporo mniej :]

aaaa widzę właśnie że uchwyt w aukcji jest ten najlepszy :] być może tylko przy mocowaniu latarki trzeba ją będzie kawałkiem gumki z np dętki owinąć dla lepszego trzymania

 

a tutaj coś wiecej o mactronicu

http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=3676&highlight=mactronic+scream

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Mactronicu Scream chyba na 100% lampka świeci jakoś do 2-2,5 h nie pamiętam dokładnie

 

Nie znam takich lampek mocowanych nad mostkiem, ale popatrz tutaj może coś ciekawego znajdziesz : http://www.light-test.info/ http://www.swiatelka.pl/viewforum.php?f=23 i jeszcze temat u nas na forum w Akcesoriach na górze był z oświetleniem do roweru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...