Skocz do zawartości

[Przerzutka] Deore - problem ze śrubą


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

chciałbym się poradzić jak usunąć śrubę mocującą przerzutkę ? używam imbusa i kręci się w kółko, rozumiem są tam jakieś zabezpieczenia typu pierścienie seagera ? jedną taką blokadę ściągnąłem ale dalej nie chce wyjść.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chciałbym się poradzić jak usunąć śrubę mocującą przerzutkę ? używam imbusa i kręci się w kółko, rozumiem są tam jakieś zabezpieczenia typu pierścienie seagera ? jedną taką blokadę ściągnąłem ale dalej nie chce wyjść.

 

Pozdrawiam.

 

Trochę za mało podałeś szczegółów,ale domyślam się że chodzi o tylną przerzutkę a dokładniej o mocowanie jej do haka.

Zerknij na fotkę z tego linka i to powinno wyjaśnić problem.

 

http://www.unibike.pl/sklep/popup_image.php?pID=3316

Po wewnętrznej stronie haka znajduje się tulejka z dwoma nacięciami i wewnętrznym gwintem, w którą wkręca się śrubę na klucz imbus nr.5 ( ta która w Twoim wypadku się kręci w koło).

Właśnie tą tulejkę należy przytrzymać kluczem bądź śrubokrętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma mowy musi wyjść,próbuj mocniej poprzez jakiś bolec.Robiłem to wiele razy.Ta śruba stawia opór gdyż tam w środku nałożony jest na nią gumowy oring! :yes:B) Tym bardziej,że widzę tam trochę rdzy jakby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...