Skocz do zawartości

[Rama] Czyszczenie


Rekomendowane odpowiedzi

Hej forumowiecze

 

Mam dla córki rowerek ma swoje lata - ma też kilka rdzawych plamek, chcę go poczyścić.

Co robicie w przypadku usuwania rdzy z trudno dostępnych miejsc jak spawy i tp, Próbuję ręcznie ale znalazłem coś takiego włóknina na trzpieniu, testował ktoś coś takiego, kupiłbym ze trzy sztuki, zakąładam na wiertarkę i poszedł, ale czy to nie jakieś badziewie?

 

PZ

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pare opcji :

1.Kupujesz mleczko do mycia np z biedronki ' TIM LEMON ' oraz gąbkę i wyczyścisz bez problemu .

2.Papier ścierny ( nie za gruby ) i jazda

3.Oddanie ramy do piskowania , co się wiąże później z lakierowaniem ( najlepiej proszkowym - raczej najlepsza opcja )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzecia opcja przedstawiona przez p3m0 jest chyba najlepszym rozwiązaniem, no ale z kolei najdroższym (piaskowanie i lakierowanie to koszt około 150 zł, oczywiście zależnie od danej lakierni). Zakładam, że rama jest stalowa, więc nie trzeba się bawić w szkiełkowanie (coś jak piaskowanie, tylko że szklanymi kulkami), dedykowane dla elementów aluminiowych. Dwie ramy w ten sposób mam pomalowane i do jakości i wytrzymałości powłoki nie ma się co przyczepić. Poza tym córa będzie mogła sobie sama kolor wybrać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150 zł to chyba lekka przesada . Trzeba pamiętać żeby zabezpieczyć gwinty wybić stery ( przy okazji można oddać też koła i będzie taki kolorowy :icon_mrgreen: )

 

Kiedy miałem zamiar malować ramę pytałem się w kilku różnych lakierniach we Wrocławiu i taniej nie udało się tego zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...