Skocz do zawartości

[smarowanie] czy trzeba smarowac rower po myciu?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Mianowicie sytuacja wygląda tak : Wczoraj, po tych ulewach mój starszy zgubił rejestracje z auta... A że zgubił ją wtedy, kiedy jechał po mnie to wypadało by pojechać na rowerku i się rozejrzeć. I tak sobie jeździłem kiedy się uspokoiło, ale uwaliłem rower. Dzisiaj go umyłem. Umyłem całego. Od tylnej przerzutki po widelec ( capa RST ). I mam pytanie, czy teraz trzeba przesmarować łańcuch czymś ? Tak samo z amortyzatorem. Chyba był na nim smar czy coś, nie wiem co to było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NokJan, łańcuch przesmarować obowiązkowo, na golenie psiknąć brunox'a lub coś innego nadającego się. Nie wiem tylko co z innymi odsłoniętymi częściami ruchomymi, typu przeguby przerzutek, linki (wewnątrz pancerzy), manetki itd.

 

Kolega seker1955 ma 100% racji. Każdy użytkownik tego forum powinien to wiedzieć albo domyśleć się, że smarowanie łańcucha w rowerze to tak oczywista czynność, i poszukać odpowiednich informacji. Jest ich pełno w sieci.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moja w tym sprawa, ale radzę przeczytać regulamin forum, bo od parady nie jest, potem tylko admini i moderatorzy mają więcej roboty.

Temat jest źle założony.

 

Co do pytania, to zależy jak obficie umyłeś poszczególne części roweru, łańcuch smarować obowiązkowo. Jak z reszty elementów ruchomych smaru nie wypłukałeś, to powinno być ok. No, ale to już Ty powinieneś wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...