Skocz do zawartości

[Koła] koła Samson


betafox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie w moim pierwszym poscie. Zmuszony bylem zarejestrowac sie, poniewaz zakupilem w lokalnym sklepie rowerowym, ktory uwazalem za porzadny 2 wcmacniane kola Samsona wraz z piastami i okazalo sie, ze jedno z nich jest zósemkowane. Odkrylem to przykrecajac je do roweru i podlaczajac hamulce. Ustawilem klocki w nieduzej odleglosci od obreczy, zakrecilem i uslyszalem ocieranie. Faktycznie. dodatkowo lozysko pracuje jakby bylo w nim troche piasku i wyciagnalem z niego tez kawalek folii. Czy kolo to bylo uzywane, czy moglo byc wypuszczone do sprzedazy delikatnie skrzywione? Dodam ze za zestaw obu kół zaplacilem 160 zł (2 kola - 75 zł tył i 60 przód (te wadliwe); 1x dętka, 2x taśmy pod dętke, przełożenie opon - 10 zł). Posiadam paragon i mam zamiar ubiegać się o wymianę na inny zestaw lub zwrot kosztów.

 

Drugie pytanie dotyczy tego, czy w ogóle opłaca mi się reperować stary rower (Merida Kalahari 510), czy kupić nowy. Muszę wymienić następujące części: korba, linka do przerzutki, 2x pancerz, 2 koła, łańcuch, siodełko i ew. 2 klamki hamulcowe. Na nowy wydałbym w granicach 1000-1200 zł. Chciałbym jednak ograniczyć wydatki i mieć porządnie zrobiony rower.

 

Dziękuję za pomoc.

 

Proszę o usunięcie, mój błąd, zapomniałem o centrowaniu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...