Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Chciałbym sobie kupić pierwszy w życiu rower szosowy no i mam problem z wyborem odpowiedniej ramy. Korzystałem z kalkulatora zarówno na Wrench Science jak i na competitivecyclist i cały czas jestem w kropce :/

 

WC

 

WS Recommended Road Sizes

Frame Size center-to-center: 47 cm

Frame Size center-to-top: 48 cm

Overall Reach: 70.00 cm

Saddle Height: 63.58 cm

Handlebar Width: 44 cm

 

 

Your Measurements Height: 176.00 cm Sternum Notch: 144.00 cm Inseam Length: 72.00 cm Arm Length: 60.00 cm Shoulder Width: 43.00 cm Flexiblity: 4 Weight: 76.90 kilo Foot Size: 41.00 EURO

 

 

CompetitiveCyclist

 

 

Seat tube range c-c 46.6 - 47.1 47.8 - 48.3 49.5 - 50.0

Seat tube range c-t 48.0 - 48.5 49.2 - 49.7 50.9 - 51.4

Top tube lenght 51.2 - 51.6 51.2 - 51.6 52.4 - 52.8

Stem lenght 9.9 - 10.5 8.8 - 9.4 9.0 - 9.6

BB-Saddle position 64.1 - 66.1 63.3 - 65.3 61.6 - 63.6

Saddle-handlebar 47.0 - 47.6 47.8 - 48.4 49.5 - 50.1

Saddle Setback 1.5 - 1.9 2.7 - 3.1 2.2 - 2.6

 

Your Measurements

Gender M

Inseam 72 cm

Trunk 60 cm

Forearm 31 cm

Arm 58 cm

Thigh 59 cm

Lower Leg 54 cm

Sternal Notch 147 cm

Total Body Height 176 cm

 

Korzystałem jeszcze z poniższego linku http://www.bike-x-perts.com/images/Rahmen-Sitzhoehen.pdf i już całkiem zgłupiałem, dla mojego wzrostu odpowiednia rama to 56 cm, ale dla długości nogi to już 48 cm.

 

Mógłby mi ktoś pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam, pragne zakupic rower Merida Crossway 40-D, mam 190cm wzrostu, noga gdzies 90cm, jaka rame wybrac, 55 czy 58cm?

http://www.rowerzysta.pl/cross/rower-crossowy-merida-crossway-40-d-2011.html tutaj link do roweru

z tych poradnikow nie moge do konca wywnioskowac, prosze o odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyliczeń na "długość nogi" wychodzi 56,7cm, więc 58cm powinno być OKi.

A nie możesz się gdzieś przymierzyć do roweru w tym rozmiarze???

 

Pozdrówka!

Edytowane przez Klosiu
Nie cytujemy postów znajdujących się bezpośrednio nad naszą odpowiedzią
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gerkemateusz

 

Żadna tabelka nie zastąpi przymiarki czy przejażdżki na rowerze, sam kupowałem tydzień temu MTB, wszyscy sugerowali mi 18'stkę, baaa nawet 17 cali. Dostałem taki rower w łapy pojeździłem i się musiałem z nim siłować w terenie (nerwus), pojechałem 100km do innego miasta tylko przysiąść na 20'tkę i wróciłem z rowerem. Mamy za sobą jakieś 300km i wiem że to trafny wybór. Może poszukaj/podzwoń i znajdź sklep gdzie będziesz mógł ten rowerek pomacać :icon_redface:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam!

Potrzebuje porady przy wyborze nowej ramy. Przy moim wzroście 180 cm wewnętrzna długość nogi to aż 93 cm. Kiedy kupowałem moją obecną ramę (Author Versus 21") nie miałem pojęcia o geometrii roweru, stąd taki wybór. Ze względu na długość nogi rama była OK, ale ręce bardzo szybko zaczynały cierpnąć (nie zaradził temu krótki mostek z dużym kątem, siodło max do przodu i gięta kierownica). Teraz wiem, że przy moich wymiarach potrzebuję ramy z dużo krótszą górną rurą czyli 17", max 18" (nie startuję w zawodach ale zdarza mi się pojeździć w trudniejszym terenie). Czy poprawnie rozumuję czy mogę rozważać jeszcze mniejszy rozmiar (16"?), ale wtedy chyba główka będzie miała tak mikroskopijną długość, że trzeba będzie podnieść kierownicę solidną ilością podkładek pod mostek.

Najbardziej wizualnie podoba mi się No Saint Angel. Wiem, że ramy z krotką rurą produkuje także Cube i RDR. Może macie jakieś inne propozycje w cenie do 1 tys. i wagowo zbliżone do ww.? A tak na marginesie może ktoś się orientuje z czego wynika różnica w cenie 400 zł między ramą RDR Team Pro Easton a RDR Team Replica?

pozdrawiam i czekam na jakąś konstruktywną reakcję:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...