Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na moj gust ktorys z tych wymarow tu nie pasuje, przy takiej dlugosci nogi (pytanie czy dobrze zmierzone) chlopaki maja od 10-20cm wiecej wzrostu. Ja mam 86 przy 188cm.

No to masz mało :laugh: , ja mam tyle przy 182 cm, a wg. tej rozpiski, przy właściwych proporcjach powinienem mieć 87,9 mm :

http://www.bike-x-perts.com/images/Rahmen-Sitzhoehen.pdf

Według tego dokumentu 18" rama przy 173 cm. powinna być jak najbardziej OK. :laugh:

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również obstawiam 18", ja mam tą ramę w tym rozmiarze przy wzroście 177cm, przy czym ja się wahałem czy nie wziąć nawet 20" ale dzięki lekturze tego forum wybiłem sobie to z głowy. W sklepie, gdzie kupowałem rower (krakowski mudserwis) pozwolono mi jeździć do woli na obu rozmiarach, które mnie interesowały, 2x spędziłem tam po 2-3 godziny i co gorsza nie rozstrzygnęło to moich dylematów ;-), rozsądek nakazywał 18", lepiej się czułem na 20", koniec końców wziąłem 18" i od razu wymieniłem sztycę z 300 na 350mm, zrobiłem na nim 700km głównie w terenie i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 176 cm wzrostu i ramę 17.5 cala. W trudnym terenie i wymagającym dużo techniki lepiej się jeździ na mniejszej ramie. Tu wchodzą w grę osobiste preferencje użytkownika. A to czy się będzie zahaczać stopą o przednie koło to nie reguła mi np to nie dolega ale jest to jak najbardziej możliwe. Weź 18 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam mam 184cm wzrostu i 84 nogę do krocza. Jaka rama Krossa level a2 19 czy 21??? Byłem w kilku sklepach i nigdzie akurat nie było nic z krossa na tej ramie żeby sobie przymierzyć. Nie zamierzam jeździć po stokach czy w rajdach, a rekreacyjnie po lasach i raczej płaskim terenie, może raz na jakiś czas niewielkie zjazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozecie mi napisac jak zmierzyc ramę? Rowerek juz dawno kupiony jednak nie pamietam jaki ma rozmiar czy 18, czy 19,- jak to zmierzyc? Nigdzie na ramie nie widze takowych oznaczen.

 

Dlugosc rury podsiodlowej, mierząc od srodka suportu do osi rury gornej to 420mm, jaka bedzie to zatem rama??? :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Mam na oku Cube LTD CLS Pro 2009

 

http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=30601

 

Niestety nie mam go gdzie przymierzyć na żywca w KRK. Moje rozmiary to 183cm wzrostu i 86-87cm nogi.

Według jednych wyliczeń wychodzi mi rama 54cm według innych 58cm. W załączniku geometria ramy.

Generalnie rowerek do jeżdzenia trochę po mieście trochę po nieskomplikowanych traskach - wyczynowcem już raczej nie zostanę:icon_wink:

W opcji chciałbym też zamontować od czsu do czasu fotelik dla mojej małej córki.

Co sądzicie o tym wyborze i którą ramę wybrać.

 

 

Proszę o pomoc w tym temacie.

PZDR

 

Hator

post-127184-1267531410,82_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Również czytałem wiele o rozmiarach odpowiednich do wzrostu ale nie mam roweru jeszcze a inne metody mi tylko pokręciły w głowie ;p

Byłbym wdzięczny za podanie mi rozmiaru ramy: wzrost 181cm waga 76 kg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower kupowałem miesiąc temu. Do rozmiaru dochodziłem dość długo. Przede wszystkim przymiarka - bez tego nie podejmuj żadnej decyzji.

 

Wstępnie, podchodząc do sprawy teoretycznie, kierowałem się plikiem .pdf (podany stronę wcześniej) oraz jedną z głównych zasad, a więc wysokość kroku, pomnożona przez odpowiedni współczynnik. Wynik wyszedł mniej więcej taki jak mi pasuje teraz, ale decyzję podjąłem dopiero po przymiarce.

 

Nikt Ci nie poda rozmiaru najbardziej odpowiedniego dla Ciebie, każdy ma różną proporcję jeśli chodzi o wzrost, długość nóg, długość tułowia, rąk - a to wszystko ma ogromny wpływ, na rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kopiuję z precla może tu więcej osób odpowie

"Jakoś się napaliłem na Iron Horse Bootleg ale mam problem z doborem

ramy (kupię przez net). Mam do wyboru 15 lub 17 cali. Mam 170 cm i do

tej pory jeżdżę na starym szywniaku GT 16", którego rozmiar pasuje mi

jak ulał. Jak na fulla bardziej bym skłaniał się do rozmiaru 15" ale

na 100% nie jestem pewien. Jeździ możne ktoś na tej marce (rowery XC /

XCM) i może się wypowiedzieć na temat rozmiarów ram np.: jaki ma

wzrost i na jakim rozmiarze jeździ + odczucia z jazdy.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema ;)

Przymierzam się do kupna roweru MTB, mam 180 cm wzrostu odległość do krocza 85 cm.

Wydaje mi się że w tym momencie odpowiedni dla mnie rozmiar to 19, jednak cały czas rosnę i chciałbym żeby rama po paru latach dalej mi pasowała. ;)

Czy nie lepiej wziąć teraz 20 calową ?

Z góry dzięki za odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 180 cm wzrostu np firma merida to lepiej wybrać 18 cali, 20 to będziesz jajcami "ryrał" po górnej róże,jeżeli szybko rośniesz to 20cali.

Najprostszy sposób zmierzenia ramy czy jest odpowiednia :

stojąc na glebie obiema nogami i mając rower między nogami,siodełko prawie dotyka ci pleców, zmierz dłonią między jajcami a górną rurą, jeśli masz miejsca na minimum 4 palce to rama jest odpowiednia na twój wzrost.

 

Mam nadzieje że pomogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie szybkie pytanie. Przymierzam się do kupna Krossa A8 rok 2008. Mam do wyboru dwie ramy 19 i 21 cali.

 

Noga: 86 cm, wysokość jakieś 185 cm. Rower będzie wykorzystywany rekreacyjnie-sportowo (z naciskiem na rekreacyjnie), żadnych maratonów i wyścigów.

 

Skłaniam się ku 21 cali. Decyzję muszę niestety podjąć w ciemno, bez przymiarki i w dodatku szybko.

Edytowane przez onion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...