Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko: mam zamiar kupic rower crossowy MERIDA CROSSWAY TFS 100 V (rama MERIDA CROSSWAY TFS - V) i oczywiwscie chodzi o rozmiar ramy czy 55 cm bedzie odpowiednim rozmiarem ramy dla mnie ? Ja mam wzrostu 182 cm , nogi około 86 cm . Dziekuje za odpowiedz i Pozdrawiam wszystkich forumowiczów. I moze jeszcze jedno pytanko takie ogolne przy moich wymiarach jaki rozmiar ramy roweru crosowego oczywiscie polecacie ( jesli mozna w cm i calach ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wlasnie mam nowy rower - duzo mniejszy od poprzedniego - teraz mam 16' tractiona asl z authora, poprzednia rama to 20 cali i sie zastanawiam czy obecna rama nie jest dla mnie za mala - mam 167 cm wzrostu a dlugosc nog okolo 75cm i sprzedawca twierdzi ze 18 bylaby juz za duza a na tym nowym poki co nie moge sie przyzwyczaic niby wszystko ok dobrze sie jedzie ale dziwnie maly ten rower do starego :) Moze 18 bylaby lepsza???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko ze ja głownie jezdze w terenie i tym sie sugerowal sprzedawca. Nic dzisiaj jeszcze troche na nim pojezdze i posprawdzam a jak nie to trudno bede prosic o wymiane na większą rame :) mam nadzieje ze nie bedzie problemu z zamiana na wieksza....

 

a i dodam ze wszystko mi ok pasuje siodełko, wysokość sztycy mam ok ustawioną tylko ze ten rower ma bardzo krótki mostek i przez to mi tak dziwnie sie na nim czuje :P poprzedni miał duzo dluzszy mostek i mysle ze wymienie chyba tylko mostek bo wkoncu mam rower z ktorego jak zsiadam to sie nie obijam :) i bez problemu moge zeskoczyc z niego, poprzedni 20 cali byl zdecydowanie za duzy. Siedzialam tez na takim rowerze jak moj tylko na 18 i tam jak juz spadalam - zeskakiwalam z siodelka to blisko bylo obicia sie o rame:( wiec sama nie wiem :) wg jakies tam strony co sie dokladnie wszystko podaje wyszla mi rama 16, wg przelicznków 17. Moze to przez to ze poprzedni rower byl duzo za duzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może trzeba było kupić Krossa Lady - w rozm. 17" i było by idealnie ? , jak tak patrzę na różnicę w cenie do Authora, to można by za to założyć do Krossa - korbę Hollowtech FC M542, przerzutki przód i tył SLX, manetki SLX, klamki hamulcowe i hamulce SLX i jeszcze by zostało na kask :P :

http://www.kross.pl/573-g517-k2185-level_a2_lady_.html

Co do roweru małżonki, to służy do jazdy w terenie :

accent.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...