Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

@ kubasias

jest dział 29er, a w nim temat o rozmiarach ram, może tam powinieneś szukać porady?

 

 

Do trzeciego:

rama 14 cali i odpisał ze jeździ mu się spoko a ma 183, tylko że ma długą sztyce podsiodłową

 

Proszę wyjaśnijcie bo nie rozumiem, jaka rama będzie dla mnie dobra?

:DDD, chyba jeździ z tyłkiem wyżej niż głowa. Myślę, że w Twoim wypadku najlepsze co możesz zrobić to kupić rower w sklepie stacjonarnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam 190 cm. Obecnie posiadam MTB Giant w rozmiarze XL/22" Rower jest dla mnie idealny pod względem rozmiaru ramy.

W krótce będę się przesiadał na CROSS Cube i nie wiem jaki byłby dla mnie najlepszy rozmiar ponieważ tutaj jest już podawane w "cm". Powinienem wybrać 58, czy 62? I jeszcze pytanie co to jest "Trapeze" podawane dodatkowo przy rozmiarze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Bardzo prosiłbym o pomoc w dobrze rozmiaru ramy. Testowałem kilka różnych modeli i nie wiem czy zdecydować się na rozm. M czy może L. Chciałem zakupić Cannondale Scalpel lub Specialized Epic. Z pomiaru odległości nogi od wewnętrznej strony wychodzi mi, że powinienem mieć ramę 45cm gdzie aktualnie testuję sobie 19" Kross A4 kolegi no i przy max wysuniętej sztycy jest nadal za mało, a dotychczas jeździłem właśnie na 19...

Nie śmigam w maratonach, bardziej liczy się dla mnie komfort.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o rozmiar i ew. zmiany...

 

Mam 190 cm wzrostu, krok 89 cm.

 

Rower ma ramę 56 cm. Po dopasowaniu do wzrostu siodło poszło znacznie powyżej linii kierownicy.

długość rury podsiodłowej (C-T) 56cm

długość rury górnej (C-C) 55 cm

długość "realna" (od środka szczytu sztycy do szytu rury sterowej) - 61 cm

mostek 100 cm kąt 6*

aa512bln446d_t.jpg

 

Tak na oko to wychodzi, że rama jest za mała o jeden rozmiar na mnie, szczególnie że rower ma spełniać funkcje miejsko-turystyczne (więc wygoda kosztem "osiągów")

 

Wiadomo - dopasowana rama to podstawa, więc pytanie czy jest sens bawić się w modyfikacje czy lepiej odpuścić i kupić większą ramę?

 

Wymyśliłem sobie takie zmiany:

- mostek o wyższym wzniosie: 110 mm kąt 35*; znalazłem też 90mm kąt 40*, ale chyba kiera będzie już za blisko?

- montaż rogów - dodatkowy chwyt, no i można się będzie ciut bardziej wyciągnąć np. przy większym wietrze

 

W przyszłości przewiduję też kombinacje sztyca+dł. korby - obecnie mam poczucie, że ciężko mi się kręci - w mieście nawet na środkowej tarczy i czwartej koronce (38/19) np. ruszając ze świateł mam ochotę zrzucić na lżejsze przełożenie. Może to być kwestia napędu (26/36/48 + kaseta 11-23), ale na niewiele lżejszej (za to większej) szosie nie nie mam takiego poczucia.

Podejrzewam że coś nie bangla z ustawieniem siodełka w poziomie lub zbyt krótką korbą jak na mój wzrost (170mm). No ale to w przyszłości.

 

To jak? Warto zostać przy tej ramie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie zastanawiam się nad rama 21.5 

Wzrost 184 waga 90 długość nóg ok 95

Rower ten http://rower-sport.pl/pl_PL/p/KELLYS-MADMAN-2012/1357

Wzrost 184 przy tym noga 95 ? pewny jesteć ?

mam 190cm wzrostu, 92cm nogi. Niestety nikt mi nie odpowiedział na moje zapytanie, więc muszę brać w ciemno. Zdecydowalem się na rozmiar 58.Cross Cube. Jeśli będzie za duży, lub za mały napiszę

Teoretycznie wybrałeś dobrze ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki wybrać rozmiar ramy? mam 167-168 cm wzrostu i ok. 71-72 cm długość nogi. Interesuje mnie model Kross'a Level A8: http://www.kross.pl/pl/node/8177, czy rama 16" będzie dobra? z wymiarów właściwie by pasowała. Trasy to głównie las, polne drogi, czasami nasz dziurawy asfalt. Następny rozmiar to 18" i myślę że będzie za duży dla mnie. Z góry dzięki za podpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...