Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy temat, bawi mnie nawet :D jeden ma 190cm i noge 81cm a obok inny ma 174cm i noge 87cm :D jak Wy to mierzycie, ja mam 172cm i noge 73cm albo cos zle mierze, dla mnie zadna rama nie pasuje wedlug tych wzorow i bede miał wygniecione jajca. Cóż ryczka na plecy i wio.

 

 

Po prostu każdy ma inną budowę ciała. Jeden długie nogi, inny długi tułów.. nic w tym dziwnego. Ja akurat mam dokładne wartości jak ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam 180cm wzrostu, długość od krocza w dół to 82cm. Chcę kupić rower Cube Aim 29. Rama 17" czy 19" ? Obawiam się że 17" może być za mała ale nie wiem czy dobrze myślę...

Edytowane przez Kons
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę o pomoc w doborze rozmiaru ramy roweru trekkingowego. Mam 168cm wzrostu, długość nogi 78cm. Wg tabeli powinnam mieć ramę 46-48cm, mtb 18- giant na 18cali jest dobry. Czy przy trekkingu rama powinna być większa jak sugerują niektóre poradniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale jednak jakiś przekrok, (w wypadku ramy męskiej) powinien być, chociaż kilka cm. Nie można wisieć na ramie. W przypadku ramy damskiej, ten problem znika, ale za duża rama będzie za długa. Ale tak, rama trekkingowa powinna być większa niż MTB.

Czyli przy moim wzroście raczej 46/48 czy 50cm? Rower będę kupować online zapewne używany więc nie będzie możliwości przymiarki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Na oku mam Stevensa Primera Lite albo KTM Country

Jeżeli chodzi o Stevensa, (jeżeli chodzi o ramę damską) to raczej rozmiar 46.   Pięćdziesiątka może być za długa. (jeżeli o męską, to 48)

KTMa nie znalazłem. Masz jakiś link?

Edytowane przez cienkun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

160cm wzrostu, nogi dość krótkie jeśli chodzi o proporcje ciała. Nie ma szans, ze jeszcze urosne. Obecnie jezdziłem na 15" - za małe. Optymalnie chyba 16", chociaż żaden ze mnie ekspert. Mam okazje kupić krossa level a4 17". Warto brać czy będzie mocno za duże? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć, bo nie podają geometrii.

http://www.ktm-bikes.at/files/Geometry.pdf?lang=DE tu geometria wszystkich ram, trekkingi na 4 stronie. Wg ich rozpiski trekking przy moim wzroście to rama 46/48cm http://www.ktm-bikes.at/files/ktm-framesizes.pdf?lang=DE

Generalnie większość używek damskich trekkingów jest na ramach 50-52 cm i zastanawiam się czy te wszystkie dziewczyny takie wysokie czy ki diabeł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ktm-bikes.at/files/Geometry.pdf?lang=DE tu geometria wszystkich ram, trekkingi na 4 stronie. Wg ich rozpiski trekking przy moim wzroście to rama 46/48cm http://www.ktm-bikes.at/files/ktm-framesizes.pdf?lang=DE

Tak, czterdziestkaszóstka powinna być dobra.

 

Generalnie większość używek damskich trekkingów jest na ramach 50-52 cm i zastanawiam się czy te wszystkie dziewczyny takie wysokie czy ki diabeł :)

 

To wszystko zależy od modelu, jak pisałem. Obecnie jeżdżę na rowerze który ma ramę w rozmiarze 57cm. i 58 cm. długości górnej rury, a tą samą długość górnej rury upatrzone przez Ciebie rowery mają przy rozmiarze 46...

Edytowane przez cienkun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, czterdziestkaszóstka powinna być dobra.

 

 

To wszystko zależy od modelu, jak pisałem. Obecnie jeżdżę na rowerze który ma ramę w rozmiarze 57cm. i 58 cm. długości górnej rury, a tą samą długość górnej rury upatrzone przez Ciebie rowery mają przy rozmiarze 46...

Czyli będę szukać 46-tki, max 48. Dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...