Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałam się zapytać czy rozmiar ramy MTB 17,5" (44,5 cm) będzie dobry?

Mam 161 cm wzrostu, długość nogi to 76 cm. Chciałam kupić rower w  rozmiarze 15,5", ale nigdzie go już nie ma, roweru (Trek Elite 8.5) niestety nie mam możliwości przymierzyć w sklepie, ponieważ jak się zdecyduję to będzie zamawiany, ale ciągle mam dylemat z rama. Zdecydować się na 17,5" czy szukać czegoś innego w mniejszym rozmiarze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

181 cm. 81 cm noga, 94 kilo.

 

zamówiłem ten oto rower: http://sklep.sportprofit.pl/pl/p/Cube-CURVE-PRO-black-anthrazit-grey-2014/6369

 

rower typu cross/tour

rodzaj jazdy: rekreacyjne czasem dynamicznie. Miasto 80%, pas, parki 20 %

 

geometria podana na dole pod specyfikacją.

 

Wiedziałem, że wybór dla mnie to albo 50 cm albo 54. Kierując się zasadą, że lepiej zamówić nieco mniejszą ramę (wydaje mi się, że idealna dla mnie to 52 cm) niż większą, wybrałem 50cm. Teraz pytanie, czy czasem zupełnie bez obaw nie powinienem brać 54 cm ? Jak myślicie, mam jeszcze opcję zmiany zamówienia i czy jest sens w ogóle zmiany na większą, bo nawet jeśli 50 cm będzie minimalnie za mała to wciąż będzie dobra ?

 

Prośba o opinie, bo nie jestem pewien czy dobrze wybrałem.

 

Przymierzam się do tego samego roweru.

 

Wzrost 170cm, Noga 78 cm, waga 68 kg.

 

Czy najlepszą ramą dla mnie będzie 46 cm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@poison

 

Ja ze swoimi parametrami, uważam, że 50 jest dla mnie idealna. Biorąc pod uwagę rozmiarówkę Cube - 46,50,54 itd., wydaje mi się, że 46 spokojnie powinno dla Ciebie być ok ! Może być minimalnie za mała, ale z tego co wiem to lepiej w tą stronę niż w drugą. Swoją drogą niech wypowiedzą się też osoby z większym doświadczeniem.

Ja na Twoim miejscu brałbym 46.

Edytowane przez CXH1437
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam 170cm wzrostu, wew. nogi ok76-78cm. Czy Bulls Copperhead 3:

http://www.bulls.de/en/bikes/show/copperhead-3/#close

w rozmiarze 41 będzie ok? Rura podsiodłowa ma 41cm, rura górna horyzontalnie 575cm. Nigdzie nie mogę znaleźć jaki jest przekrok w tym rozmiarze. Chciałbym mieć trochę luzu gdy stanę pośrodku górnej rury, na pewno nie "na styk". Chciałbym również, aby pozycja na Bullsie była bardziej 'zrelaksowana' niż sportowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wzięliśmy koleżance o podobnych wymiarach (169 wzrost, noga 79) rower z podsiodłówką 42cm i górną rura 570 i pasuje na nią idealnie (sporo luzu nad górną rurą)  Co prawda był to 26er, ale myślę, że możesz śmiało brać tego Bullsa w rozmiarze 41, bez obawy o swoje klejnoty rodzinne :) Dla świętego spokoju poproś sprzedawcę o zmierzenie przekroku w połowie górnej rury :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że do roweru się trzeba przymierzyć, ale niestety ze względu na dostępność muszę kupić przez internet.

 

Kupuję Unibike Zethos,

mam 184cm wzrostu i 86cm od krocza do podłogi.

 

Wszelkie kalkulatory mówią 21", ale gdy jeździłem Authorem 20" to czułem się niekomfortowe z nabiałem na ramie.. boję się, że 21" będzie już całkiem za duża. Chociaż Unibike i Author mają pewnie inną geometrię..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam pytanie dziewczyna ma zamiar kupić taki rower -> http://allegro.pl/lazaro-senatore-v2-mocny-trekk-w-swietnej-cenie-d-i4045346295.html i teraz pytanie czy rama 17 cali i kola o rozmiarze 28 będą dobre dla kobiety o wzroście 165 ? Wydaje mi się że tak ale wole zapytać się kogoś bardziej doświadczonego w temacie. Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś rozwiać moje wątpliwości ma upatrzony rower tylko obawiam się czy nie będzie za mały.

Wzrost: 176 cm

Długość nogi po wewnętrznej stronie: 81 cm

Rower: MTB

Rama: Trek alpha aluminium 17.3"

koła: 26"

Przeglądałem oczywiście strony z doborem ramy rowerowych ale na każdej w sumie wychodzi inna rama  od 17" do 19".

Wiem, że najbardziej odpowiednia była by 18" ale pytanie jest czy ta 17.3" nie będzie za mała. Dlatego się tak na nią uparłem ponieważ rower bardzo mi się podoba ma dobry osprzęt oraz atrakcyjną cenę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...