Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

SUPER!!! Tylko co twój wybór wnosi do tematu? Skoro facet pyta o konkrety, pisz o konkretach. A nie o swoich "przeżyciach" podczas zakupu roweru.

 

@trime Rozglądaj się za ramą 19-20". Mniejsza będzie za mała, a większa w terenie nieporęczna. Swoją drogą, Kross nie robi ram co 1".

Edytowane przez Fenthin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym, że nawet 19,5". Ale pamiętaj, że ten wymiar jest jedynie orientacyjny, rama jednego producenta 19" może być dłuższa niż innego 20". Zaś różnica 2,54cm to tylko w teorii niewiele. Powiedzmy, chcesz ramę 19", ale producent oferuje jedynie 18" i 20". Niby tylko cal w jedną czy w drugą, a długości całkowicie inne. Dla Ciebie zresztą tylko 20" wchodzi w grę, 18" będzie za mała, to pewne. A 22" to już krowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Krossa jest tak:

182 cm 82 cm 18" (46 cm)

187 cm 86 cm 19" (48 cm)

192 cm 89 cm 20" (51 cm)

Więc ki czort wie. Zresztą ciekawi mnie czy jak dam siodełko na minimum to przy większej ramie będzie ok.

Edytowane przez trime
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zrozum, Kross nie produkował w 2011 ram takich, o jaki oparty jest model A6 w rozmiarze 19". Jedyna sensowna opcja dla Ciebie to 20". I uwierz, jeśli bym się uparł, znajdę Ci 19" ramę innego producenta o geometrii tego Krossa w rozmiarze 20". Jak mówię, to jedynie orientacyjna wartość. Osobiście wolę patrzeć na efektywną długość górnej rury, ale to temat na inną bajkę.

 

@scroh Będzie za mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, Mam okazje kupic okazyjnie rowerek na świetnym osprzecie i w świetnym tanie tylk ojest jeden szkopuł, a mianowicie jest on w rozmiarze 18''. Mam 187cm wzrostu i wiem że będzie trochę za mały ale czy jako amator odczuję az tak wielką różnice oprócz tego co czuje na pocztku? Bo przymierzając nie czuję żeby był specjanie za mały, koryguje sztycą i jest ok ale czy po dłuższym czasie jazdy coś się zmieni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czytając ostatnie posty w sprawie roweru marki cannondale postanowiłem rozwiać swoje wątpliwości zadając pytanie na forum. Sam jestem posiadaczem modelu trail sl 2 z 2011 roku w rozmiarze L co odpowiada 18,7 cala. Cały problem polega na tym, że czasem zadaje sobie pytanie czy ten rower nie jest na mnie za duży, oraz co można zrobić aby pozycja na nim była bardziej sportowa. Mam 183 wzrostu i 83cm od podłogi do krocza (oczywiście mierzone boso), według niektórych stron rama jest za duża, inne natomiast podają że jest optymalna. Chciałbym w przyszłości (po osiągnięciu odpowiedniej formy :verymad:) wystartować w jakichś amatorskich maratonach lecz nie wiem czy rower będzie prowadził się tak jak należy. Jeżeli będzie taka potrzeba mogę wrzucić zdjęcie poglądowe mojego roweru z aktualnie ustawioną wysokością sztycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako, że niedługo stanę się posiadaczem Kands-a Maestro, muszę dobrać odpowiedni rozmiar ramy (19" lub 21", innych brak)

 

Mam około 172cm wzrostu, a długość nogi wynosi 77-78cm. Obliczając przez różne tabelki, kalkulatory wychodzi mi niecałe 19". I byłbym skłonny wybrać ten wariant, jednak z racji mojego wieku (15 l.) zapewne jeszcze urosnę. Pytanie dla osób znających się na rzeczy, 19" czy 21"?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...