Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

ci co ci mówili pewnie mieli racje ale spewmością mieli na mysli 29" lub 27.5",26ki juz sa jakby poza główna rozgrywką i firmy czesto sie ich wyzbywają.Tak na szybko znalazłem cos.takiego wiem ze to troche nagina twój budżet no ale ......,zreszta moze cos da sie zbić,dałem to jako,przykład aby cos wydłubać z netu,tylko trzeba poświecić na to troche czasu (Allegro KROSS BLACK EDITION 3 LIMITED (LEVEL A3 A4 ) ! (6245936893)),lepsza korba,lepsze hamulce etc.

Edytowane przez roberttrebor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam dylemat co do wyboru ramy mtb . Rower to Unibike Evo 29er 2015

 

Do wyboru mam ramę 19 i 21.

 

Wzrost: 185cm

Waga:70kg

Długość nogi od krocza: 86cm

 

Edit. Dodam że aktualnie jeżdżę na ramie 19 i wydaje mi sie lekko za mała , przy pedałowaniu nie prostuje nogi .

Edytowane przez Kamyk14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. zamówiłem meride crossway 300, ale zamówiłem rozmiar 58'. mam 185cm i nogę 88-89 ale 55 wydawało mi się ze na styk mam kolana przy skręcie na kierownicy pod kątem prostym(a może to norma?) i ogólnie wydawało mi się ze rower jakby Maławy (albo takie wrażenie) A na stronie meridy z kolei napisane że rozmiar 58 od 192cm. I mam wątpliwości czy nie wziąłem za dużego :/ stając okrakiem na 58 już ocieralem się klejnotami delikatnie, na 55 miałem więcej luzu. i mam wątpliwości czy jednak nie powinienem zamienić na rozmiar 55cm. dodam ze wolałbym unikac grabienia się a wręcz przeciwnie - ćwiczyć prostowanie

http://m.bikeatelier.pl/rowery/rowery-crossowe/rower-merida-crossway-300-2016-czarny"

Edytowane przez hvdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie podają producenci,ja w cube tourning mam 54cmbo nie mieli 56cm a niby producent podawał ze dla mojego wzrostu jest 58cm przymierzałem sie i przy zeskoku był by problem z ....a moja długość nogi po zewnętrznej to 90cm,no ale teraz wiem ze kapenke większa rama by sie przydała no tak na 56cm,moj wzrost podobnie 185.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupieniem roweru Romet Mistral Urban : http://www.romet.pl/Rower,MISTRAL_URBAN,10,681,682,14138,2015.html

Mam 182cm wzrostu i nogę 83cm. Według tabelki producenta powinienem wybrać ramę 21 cali. Czy to dobry pomysł, czy powinienem raczej kupić 19 cali? W rowerze MTB mam ramę 19 cali, ale ten tutaj jest bardziej zbliżony do szosówki i przeznaczony do użytku w mieście.

 

Pozdrawiam,

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze rower o rozmiarze 21" jest odpowiedni do twojego wzrostu,MTB ma inna geometrię i w zależności od producenta to uśredniając mawet 19" moze byc przy duzy do twojego przekroku,najlepiej jednak sie przymierzyć do rozmiaru ramy,sięgając jednak do przeliczników do roweru MTB czy tez rowerow crossowych,trekkingowych sa one zupełnie inne.Nawet w rowerach MTB stosuje sie inny przelicznik miedzy kołami 29" a 26" tak ze nie sugerował bym sie tym ze rama MTB o mniejszym rozmiarze jest ok dla ciebie bo to całkiem inna bajka:-)pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema ludzie, mam problem.Pożyczam często mtb od kolegi lecz pora kupić własny na jego mi sie dobrze jeździ i posiada rame 15. Ja lecz znalazłem 14 i nie wiem czy będzie duża różnica odczuwalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po części to prawda.Ale długość poziomą możemy regulować za pomocą mostka,jak wiadomo są różne długości.


- dla 26 i 27er da radę, ale dla 29er może być za duża jak masz stosunkowo krótkie nogi (trzeba porównać przekrok, bo rura górna jest w różnych miejscach przyspawana do podsiodłowej). 

Rower jest na 26.A myślałem że będzie za mała:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale długość poziomą możemy regulować za pomocą mostka,jak wiadomo są różne długości.
- to jest duży błąd. Tak się nie robi, dlatego, że może się udać zachować normy, a może się nie udać. Długość ramy i dł. mostka dobiera się jednocześnie

 

 

 

Rower jest na 26.A myślałem że będzie za mała:)
. Może być za mała, zależy pod jakim względem. Może być na przykład za krótka (w większości wypadków tak raczej będzie), ale sztycy nie powinno braknąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma to pomóc to od osi rury pod siodłowej do rury sterowej jest 56cm natomiast długość rury pod siodłowej to 44cm.


Jeszcze mam jedno małe pytanko z racji tego że miałem już udany zakup części wykonanych z karbonu.

Jak poznać czy ta rama jest wykonana przez Treka a nie przez małe sprawne rączki(podróbka chińska)

http://pokazywarka.pl/adfe2y/#zdjecie18405046

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić rower Spartacus Cross 3.0  http://allegro.pl/solidny-szosa-teren-rower-spartacus-2016-cross-3-0-i6301522149.html   lecz nie wiem którą ramę wybrać.

Mam 175cm wzrostu, noga jakies 84-85cm. Niby w tabelce na stronie sklepu jest że przy moim wzrosnie jest na granicy 17 i 19" lecz gdy wchodze na "mądre" strony gdzie opisane jest dobranie ramy jest wzór z którego wychodzi mi 21" :D Zwariować idzie :) to mój 1 taki rower i nie znam się zbytnio. Myśle o 19" no ale może ktoś sensownie mi w końcu doradzi? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...