Skocz do zawartości

[ kompatybilność ]Jakie nowe Deore pod kasete 7 rzędową


Tolo84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Podpowie mi ktoś co z przerzutek grupy Deore na tył, obecnie moge kupić(najlepiej nowe i do 150zł) żeby bez żadnych kombinacji przy regulowaniu działało z kasetą 7 rzędową i z manetkami Shimano Revoshift Grip? Najlepiej z normalna sprężyną i pasujące na hak.

 

Mam na celoniwku Deore RD-M591 ale w jednym serwisie mówią że może być problem przy regulacji a w drugim, że będzie ok... tak jak wspomniałem chciałbym żeby po zamontowaniu nie było kombinowania ani wymiany innych części roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem, że prawdopodobnie Shimano SLX RD-M662 również obsługuję 7 rzędów. Też wchodzi w grę jeśli ktoś ze 100% pewnościa potwierdzi.

 

Jak poznać czy to wolnobieg?;] I co to ma dorzeczy? Zapomniałem dodać, że słabo się na tym znam.

 

Mam takie coś ale już ma duże luzy -

 

1001337bm.jpg

 

1001338.jpg

 

1001344w.jpg

 

Na 100% jest montowane na hak i ma 7 zębatek z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta co podałeś w zupełności Ci wystarczy. Ja śmigam na jeszcze starszym modelu. Nie opłaca się pchać slx na siedem rzędów, prawdopodobnie wolnobiegu i tym bardziej do Revoshift. No chyba że planujesz rozbudowę roweru. Podeślij link do foto bike :)

 

Ps: Edytować możesz do 10 minut po napisaniu wątku/postu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta co podałeś w zupełności Ci wystarczy. Ja śmigam na jeszcze starszym modelu. Nie opłaca się pchać slx na siedem rzędów, prawdopodobnie wolnobiegu i tym bardziej do Revoshift. No chyba że planujesz rozbudowę roweru. Podeślij link do foto bike :)

 

Ps: Edytować możesz do 10 minut po napisaniu wątku/postu :P

 

Czyli kolego JaniszMTB twierdzisz, że Deore RD-M591 będzie pasowało do mojego roweru bez żadnych komplikacji?

 

1000621w.jpg

 

obecnie jest już nowa korba Shimano + aluminiowe pedały, nowe opony continental i przednia przerzutka Deore LX. Reszta aktualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łeeeeee Jak masz LX to nie makrokesz w kkońcu to canan :D bo już się bałem. Ja nadal utrzymuje że wystarczy Ci ta co podałeś w temacie. Tu masz wolnobieg, a tu masz kasetę..

 

Powinna bez żadnych komplikacji pasować, chyba że wymienisz manetki i odrazu przerzutkę. Bo nie odczujesz z tymi gripshiftami różnicy między tą deore(co podałeś w temacie), a slx.

 

Swoją drogą ładna rama ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat różnica w cenie między Deore RD-M591 a SLX RD-M622 jest okolo 30zł więc prawie bez różnicy. Ale żeby było pod kolor srebrny to wezme chyba tańsze Deore.

 

Bez rozebrania koła to ja nie poznam raczej czy mam kasetę czy wolnobieg... jakie to ma znaczenie przy dobieraniu przerzutki?

 

Jesteś pewny, że to http://www.axel-sport.pl/przerzutka-tyl-shimano-deore-rd-m591-s-rzeszow.html będzie pasowało do 7 zębtek z tyłu i Gripshifta?

 

I jeszcze ciekawy jestem jaką długość kosza ja mam przy tym starym LX'ie... domyślam się, że musze kupić z taką samą długością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak bardzo jest prawdopodobne, że w bicyklu, gdzie montowano Deore, stosowano już kasety (mój staruszek na Alivio z połowy lat 90-tych ma właśnie kasetę 7sp).

Ja nie zauważyłem problemów z tylnią SLX w napędzie 8 sp (ta sama szerokość łańcucha, co w 7sp). Natomiast trudniej było wyregulować przerzutkę przednią tej grupy. Ma ona chyba nieco węższą prowadnicę niż przerzutki pod 7/8, i na dużych przekosach szerszy łańcuch przesuwa się w prowadnicy przedniej przerzutki "na styk".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic wspólnego. Na początku były wątpliwości czy to nie makrokesz ale tu na 100% jest kaseta :D. Moim zdaniem powinna dać radę, kwestia regulacji. I będzie działać z gripshiftami. Ale podkreślam iż jest to moje zdanie, więc może poczekaj na opinie jeszcze kogoś. Oczywiście możesz kupić slx ale i w późniejszym czasie jak nie od razu manetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg Bikepedia w moim rowerze fabrycznie była przerzutka Shimano STX

 

http://www.bikepedia.com/QuickBike/BikeSpecs.aspx?Year=1998&Brand=Cannondale&Model=M300&Type=bike

 

 

jak widać trochę został zmodyfikowany ale oryginalne widełki mi się jeszcze uchowały:)

 

Czekam na kolejne potwierdzenia kompatybilności Deore RD-M591 z moim sprzętem.

 

Jakby ktoś rzucił okiem i powiedział jeszcze czy to jest krótki czy długi wózek:

 

przerzutka.jpg

 

i czy żeby zmienić jego długość (wolałbym krótki, może mam?) trzeba kupić nowy łańcuch i coś jeszcze czy może da się skrócić stary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiesz jeszcze to masz kasetę :), nie radziłbym bawić się skuwaczem, bardzo trudno dobrze skuć. Skróć łańcuch/jak nie trzeba to tylko rozkuj przy wymianie przerzutki i załóż spinkę. Przerzutkę kup Deore-jeśli kupisz Shadow, jest to praktycznie to samo co SLX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubek20 ma rację z tą deore bo też je takie moje zdanie. O ile się nie mylę to wymieniłeś korbę, to wymień od razu łańcuch i kasetę, chodź kaseta źle nie wygląda i może pociągnie jeszcze pare k km. Kupisz łańcuch i od razu spinkę, ułatwia sporo życie. Powiem tak moja deore pracowała w zakresie 7 przełożeń bo 8 mi nie wchodziło, blokowała się(zła regulacja pod 8sp), więc i z tą nie winno być problemu. Co do łańcucha musisz na forum poczytać jaka powinna być długość.

 

Edit: Masz chyba średni wózek. to leci chyba tak jakoś: SG-krótki SGS-średni GS-długi. czy coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie pod hak wygląda trochę inaczej :P ale to nie ważne akurat :) "wolałbym krótki a może tak mam"- to zdanie mi się podoba a dlaczego wolałbyś krótki jak nawet nie wiesz jak wygląda... Łańcuch niby można rozkuwać i skracać. Jak się posiada rozkuwacz :)

 

Domyślam się tylko, że lepszy jest krótki bo jest wyżej od ziemi i gałęzi które na niej leża. Stąd moje zdanie.

 

poza tym masz rację, u mnie hak jest dobrany jakiś tam bo oryginał przy ramie odpadł dawno temu:)

 

 

JaniszMTB -Łańcucha ani kasety na razie nie ruszam bo nie przeskakuje ani nie jest wyciągnięty. Wymieniać w najbliższym czasie będę jeszcze suport bo się odzywa jak mocniej depne.

 

 

Zamówiłem to Deore rd-m591 z wózkiem SGS bo innych nie ma w tym modelu. W sklepie zapewniają, że będzie działać przy moim rowerze. W poniedziałek się okaże.

 

Z tego co wyczytałem wózków są 2 rodzaje GS - krótszy i SGS - dłuższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shimano oznacza wózki w następujący sposób:

SS - krótki (tylko szosowe i Saint)

GS - średni nazywany też w przypadku rowerów górskich krótkim

SGS - długi.

 

To jest RD-M570? Z tego co widzę w posiadanych materiałach, musi to być długi wózek, bo nie była produkowana w innej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shimano oznacza wózki w następujący sposób:

SS - krótki (tylko szosowe i Saint)

GS - średni nazywany też w przypadku rowerów górskich krótkim

SGS - długi.

 

To jest RD-M570? Z tego co widzę w posiadanych materiałach, musi to być długi wózek, bo nie była produkowana w innej wersji.

 

tak moja obecna to RD-M570, więc mam SGS i tak już zostanie najwidoczniej:)

 

Dzięki wszystkim za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przerzutka założona i chodzi idealnie ale pojawił się kolejny problem - na dwóch najmnijeszych zębatkach z tyłu wózek stuka o ramę. W moim przypadku wystraczy najechać na minimalną nierówność.

 

Z tego co wyczytałem jest to często spotykany objaw i można go zlikwidować poprzez jakieś gumowe osłony na ramę lub wkręcenie śrubki odpowiedzialnej za sprężynę. Sposób ze śrubką nie działa bo rozregulowuje mi to przerzutkę...

 

Sposób z osłoną to taki półśrodek dla mnie czego nie lubię;]

 

Na starej przerzutce tego nie było, a na pewno nie na tak delikatnych nierównościach. Z tego co zaobserwowałem stara przerzutka ma o 1cm krótszy wózek. Myślicie żeby coś z łańcuchem robić? Jak nie z łańcuchem to z czym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...