Skocz do zawartości

[Konserwacja] Łańcuch


Rekomendowane odpowiedzi

Ok :) Dzięki fakt moja wina nie szukałem podobnego tematu.

Przy okazji mam jeszcze jedno pytanie , zakupiłem dzisiaj Olej Wazelinowy w sklepie rowerowym koleś mi polecał... Czy był to dobry zakup?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch smarujesz, gdy słyszysz, że napęd zaczyna coraz głośniej pracować. Nie można określić czy to 50, 100 czy 200km. Wiele zależy od smaru i warunków, w jakich się jeździ.

 

@Onyxer Jak masz takich rad udzielać, lepiej się nie odzywaj. Na kasecie i korbie ma nie być ŻADNEGO smaru.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam niezawodny sposób na czyszczenie łańcucha i kasety. Środek do czyszczenia silników + karcher ;) Najpierw pryskasz kasetę i łańcuch preparatem do czyszczenia silników a następnie po odczekaniu jakiś 5-10 min spłukujesz myjką ciśnieniową. Wszystko błyszczy jak nowe wystarczy nałożyć smar i śmigać. Testowałem już benzynę, szejki, szczoteczki itd.. NIE MA lepszego, szybszego i co ważne skuteczniejszego sposobu ;) wyczyszczenie i ponowne nasmarowanie łańcucha zajmuje mi hmm... 2 minuty roboty + 5 min oczekiwania.

 

A koledzy wyżej bardzo słusznie mówią że kaseta i korba ma być SUCHA broń boże nasmarowana. Pokusiłbym się nawet o zdanie że łańcuch też ma być (oczywiście stosunkowo) suchy. Nasmarowanie nie ma polegać na tym żeby zalać go olejem tylko na tym żeby zapewnić sworzniom gładkie toczenie się bez niepotrzebnego nadmiaru oleju który będzie łapał tylko piach i inny syf.. A co do doboru oleju to ze swojej strony polecam Finish Line WET. Ładnie trzyma i nie łapie syfu. A smarować należy wtedy jak łańcuch zacznie być słyszalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...