Skocz do zawartości

[napęd] zmiana


w81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam rower trek 4500 disc i chciałbym zmienić cały napęd aktualnie rower posiada:

manetki.Shimano SL-M410, 8 biegów

przerz.przód Shimano FD-M310

przerz.tyl Shimano Deore

korba. Shimano FC-M361, 42/32/22

kaseta. SRAM PG830 11-32, 8 biegów

 

Dodam ,że chciałbym się zmieścić maksymalnie w 1tyś. Również chciałbym zmienić przedni amortyzator na jakiś lepszy z tego co wyczytałem ten przeznaczony jest tylko do jazdy trekingowej Suntour SF10-XCM na amortyzator mogę również przeznaczyć maksymalnie do 1tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zmienię zdania, a na tym SHIMANO co jeżdżę to SLX, a w drugim rowerze XT i podziękuje już tej firmie za nowe technologie i ich marne starania. Zapewne zaraz zostanę zlinczowany przez ruch zwolenników SHIMANIO, ale to moje zdanie którego nie zmienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projec nie wiem co rozumiesz przez "na pewno kaseta". Kasetę muszę zmienić zrobiłem już na tym rowerze 2300km od zeszłego roku to jaki napęd polecacie sram x7 czy x9 , shimanon slx czy xt ,a napęd możne być 9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś głupoty przeczytałeś - 2kkm na kasetę to jest nic. Zmienia się to nie po przebiegu tylko jak masz objawy zużycia - pomimo regulacji przerzutek łańcuch skacze po zębatkach kasety. Dla jednego będzie to 8kkm a dla innego 15. Dużo zależy od tego jak jeździsz.

 

Masz jakieś naglące powody do zmian napędu teraz? Bo na dobrą sprawę, to jest najgorszy okres na kupowanie czegokolwiek związanego z rowerem. Na jesieni kupisz wszystko -15%.

Do tysiaka powinieneś się zmieścić z manetkami, korbą, przerzutką przód z SLX'a. Tylnej przerzutki bym nie zmieniał (ew. zmień kółeczka jak się powyjeżdżały), a kasetę i łańcuch kup w zestawie np. XT.

 

Oczywiście zestaw możesz dowolnie modyfikować, np łańcuch srama, jak zostanie Ci kasa, to wrzuć manetki XT, itp. Do wyboru do koloru: tylko z serca odradzam zakupów w wiosenno/komunijnym okresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylna przerzutka to jest Shimano DEORE RD-M592 Shadow. Jeżdżę 70%las reszta to asfalt i polne drogi , w grę wchodzą tylko manetki. Co do suportu to nie wiem czy to jest kwadrat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej było by w SLX-a zainwestować w 1 tyś. się powinieneś ze wszystkim zmieścić. Co do suportu, jeżeli na hl II przechodzisz nie ma to znaczenia. To co podał kolega Czyli FC-M590 to budżetowy bardzo zestaw(wiem bo sam używam :whistling:)

Jeżeli chodzi o SLX to: Korba, Kaseta, Łańcuch. Jeżeli już bardzo chcesz to i Manetki, Zmieniarka tył, na przód nawet acere, alivio wepchnąć. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...