Skocz do zawartości

[Opona] Na tył do lasu- błoto, kamienie


Xfire

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam wytrzymałej opony z dobrym kawałkiem bieżnika do lasu. Teraz mam Michelina Country Trail i jest to tak delikatna opona, że co chwilę łapie gume. Która z opon będzie najlepsza na ostry teren, ale nie będzie miała przy okazji masakrycznych oporów na dojazdach asfaltowych? Myślałem o wyborze czegoś z tych opon:

GEAX SAGUARO 2.2

MAXXIS CROSS MARK 2.1

KENDA Small Block Eight 2.1

MAXXIS High Roller 2.35

SCHWALBE SMART SAM PERFORMANCE 2.1

Continental Gravity 2.3

Kenda Nevegal 2.35

CONTINENTAL Vapor 2.1

 

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CrossMark raczej odpada - mam takie na obu kołach. Wczoraj byłem na błotnym wypadzie w lasku Wolskim i mają ciut za mało trakcji w typowo błotnistym terenie, chociaż i tak nieźle się spisywały jak na wczorajszą pogodę. Aczkolwiek wolałbym mieć z tyłu coś szerszego z większymi zębami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli boisz się oporów toczenia,to za szeroko też nie powinno być,myślę 2.10 powinno z tego względu wystarczyć,a nie jest to też za mało w teren.

Z rozważanych przez Ciebie opon polecam KENDA Small Block Eight 2.1 gęsty drobny bieżnik to mniejsze opory na asfalcie,ale gorzej na błocie,albo CONTINENTAL Vapor 2.1 dość lekka o grubych nie zagęstych klockach bieżnika dobra na trudny teren. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z continentalami, bo czytałem, że mają dość słabe boki?

Mógłby sie ktoś jeszcze wypowiedzieć na temat GEAX SAGUARO? Zainteresowały mnie te oponki i mają dość dobre opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie oponki Maxxis wetscream, jeszcze ich nie mam ( w tym miesiącu już na pewno zagoszczą w moim rowerku :icon_mrgreen: ) ale czytałem że w terenie są świetne, gorzej z oporami toczenia ale wiadomo - nie można mieć wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...