Skocz do zawartości

[1500zł] Cross


Eklerek

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem wcześniej, czytałem. Niczego konkretnego się nie dowiedziałem ;/ Oceniają tam tylko osprzęt.

Jestem raczej zdecydowany na Evado, ale może mnie jeszcze czymś zaskoczycie? :D

 

Żadnych więcej propozycji? Jeśli nie to jutro albo pojutrze postaram się zamówić Evado 1,2 2010 w kolorze niebieskim o rozmiarze ramy 19'.

 

Ponawiam pytanie: "PopaY jak na początku sprawują się hample Tektro Auriga Comp?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi raczej o wytrzymałość. Najpierw rowerek pojeździ w standardowej specyfikacji, potem coś się zmieni i minie ładnych kilka lat. Chodzi o to żeby rama wytrzymała te lata bez zarzutu. Bo napęd się szybko zużyje, teraz to nie to co kiedyś - brat ma Authora Stratosa z 99 roku chyba. Kosztował 1800 zł a był nieźle wybajerzony(sram 9.0). Przejechał 20 tyś km i dopiero teraz napęd do wymiany(klocki hamulcowe zmieniane 2 razy, łańcuch raz). Do tego ta genialna rama - prosta bez opadającej górnej rury. I też co ważne rower waży nie całe 9 kg!(z amorem z przodu)

 

OK jeszcze jedna sprawa ;P i jeszcze jeden rowerek - Author Stratos wymieniony wyżej ale z roku 2010. Mam go na miejscu, także może udałoby się coś wytargować(znacie jakieś sprawdzone sposoby?)...

Jak on się ogólnie ma do Evado np. gdyby były w tej samej cenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jest problem... potrzebna mi większa rama!

Zainteresowałem się rowerek brata(jest tego samego wzrostu co ja) i on jeździ na ramie 22' !!! Mówi że jeździ się na niej wyśmienicie. Podobno po 25 km czuje się wypoczęty...

Potem przejechałem się na rowerze jego znajomego(kellys saphix 19'), ma co prawda przejechane 25 tyś km ale to szczegół. Żeby mieć wyprostowane nogi podczas jazdy to musiałem ustawić sztycę w pizdu wysoko no i nie hyło zbyt komfortowo.

 

Dlaczego nie ma Evado w wersji 20' :/

21' trochę boje się brać...

 

Aaa dodam jeszcze, że pomyliłem się w pomiarach długości nogi. Jednak jest 82cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mamy Ci pomoc? Musisz isc do sklepu i przymierzyc sie do 19' i 21'. Inaczej problemu nie rozwiazesz, lepiej kupic ciut za duza rame szczegolnie jak jezdzic szoda, niz narzekac na zbyt mala. Poza tym mysle ze sa lepsze crossy niz evado,w tym przedziale cenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam na takim zadupiu, że ledwo Evado dorwałem i była tam ostatnia sztuka(19') a za przekazdzke chcieli 40zl.

A lepsze crossy w rym przedziale cenowym? Pewnie zaraz wyjedziesz z Herculesem... ciekawe co on ma takirgo lepszego.

 

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niczym Ci nie wyjezdzam, a jak nie chcesz pomocy to nie wiem po co dalej piszesz.

 

Moim zdaniem Unibike jest ladniejszy i lepszy od evado:http://www.rowerzysta.pl/cross/rower-crossowy-unibike-viper-gts-2010.html

 

Osprzetowo jest lepszy i wizualnie tez, ale to Twoj wybor. Jak sie Ci sie podoba evado to go kup, proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale u mnie są beznadziejne sklepy...

21' z Evado będą mieć dopiero na początku czerwca. Albo muszę szukać innego roweru do 1300-1350zł, albo jeszcze raz przymierzyć 19' i może przypasuje...

 

To co? Jest coś ciekawego w tej klasie cenowej o czym nie wiem? Nic w Authorach, Meridach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.rowerzysta.pl/cross/rower-crossowy-crossway-tfs-400-v-2010.html

 

Sam na nia polowalem, jednak nie ma juz ich, wybralem dlatego Vipera i jestem mega zadowolony, lekki, cichy, ladny i osprzet dla mnie bomba. Oprocz Vipera, Jumpa to ciezko o cos podobnego osprzetowo i rownie dobrego, jeszcze Evado 1.2 ok, ale jak go nie dostaniesz w swoim rozmiarze to raczej odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vipera bym chętnie wziął, ale do tych 1500zł muszę jeszcze doliczyć licznik, rogi, rękawiczki, może siodełko no i się robi ponad 150zł więcej...

Ja nie wiem co to jest w tym Jumpie i co złego widzisz w Evado.

Rozmiar 21' oczywiście jest, ale ja potrzebuje najpierw się przymierzyć, a nie mam gdzie :(

Unibike osprzętowo jest świetny i przynajmniej ma jakąś normalną korbę... Tylko jedno jest nieporównywalnie lepsze w Evado - hamulce. I to mnie najbardziej do niego ciągnie. W Viperze są jakieś Altusy... Ile kosztowałyby jakieś porządniejsze V'ki?

I jak się sprawuje amor?

 

Tak poza tym to mam w mieście taki sklep, który oferuje Unibike'i. Może udałoby się coś wytargować? Znacie może jakieś sprawdzone sposoby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałem się najniższą klasą jeśli chodzi o osprzęt Shimano. Skoro są dobre, to tylko się wymieni klocki na jakieś lepsze i gitara :)

W dalszym ciągu proszę o odpowiedzenie na pytania zawarte w moim poprzednim poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz! Mam altusy i powiem Ci, że to co koło hamują to masakra, poza tym masz manetki deore a to swoje tez po czesci robi. Akurat hamulce w crossach az tak wazne nie sa, to nie mtb czy dh, ze musisz na zboczu kontrolowac predkosc.Evado z tego co wiem ma wolnobieg, a to troche dziwne jak na tego typu i klasy rower.Ja jak zobaczylem vipera(ktorego mi doradzil Pitof) to wiedzialem,ze bez niego ze sklepu nie wyjde. Jedyne co w nim w przyszlosci zmienie to chwyty, na takie z zintegrowanymi rogami, chociaz te sa swietne, to jednak przyzwyczailem sie do jazdy "na rogach". Jak chcesz czegos fotki to daj znac, to moge zrobic. Wiesz ja dalem 1800zlt za 2011 i tak sadze, ze bylo warto, wiec jak wydasz 1500 na 2010 to bedziesz zadowolony, a co do koszulki itp. to mozna w miedzy czasie zbierac i dokupic. Sam tak robie, chociaz polowe wydatkow mam za soba(gratisy do roweru).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evado ma kasetę i to Alivio ;)

A fotki bym prosił - jak najwięcej :P

 

Poprzednie pytania:

"Jak się sprawuje amor?

 

Tak poza tym to mam w mieście taki sklep, który oferuje Unibike'i. Może udałoby się coś wytargować? Znacie może jakieś sprawdzone sposoby?"

 

A i napisałeś, że rower jest lekki. Ja w specyfikacji widzę 15kg o_0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie daj po sobie poznac ze jestes zdecydowany na ten rower, zagadaj o osprzecie i potem spytaj sie jakbys go bral teraz to ile by wyniosla cena:). Nie kazdemu sie udaje, ja dostalem za to ze wzialem rower gadzety, ktore i tak mialem kupic takze wyszedlem na tym na plus.

 

Tej "lekkosci" to nieraz podziekujesz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...