Skocz do zawartości

[hamulec tarczowy] Który wybrac? Deore 556 czy 525?


Gość yoyok

Rekomendowane odpowiedzi

Na gwiazdke mysle aby sobie sprawic hamulec hydrauliczny. Nie wiem tylko jaki poniewaz mam do wyboru shimano 525 i 556, sa jakies roznice? Ktory lepszy? A tak sie jeszcze sklada ,ze ten 556 jest od razu z przewodem 140cm, a taki wlasnie potrzebuje. Za to 525 ma przewod o 30 cm dluzszy. Hamulec 556 jest o ok 50zl drozszy od 525. Ktory wybrac? A sa w ogole jakies roznice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniony został całkowicie zacisk, posiada inny kształt, waży też mniej: przód odchudzili o 36g, tył również o 36g. Wykończenie też w odróznieniu do 525 jest malowane tak jak w LX i XT. Generalnie zacisk wygląda identycznie jak LX, rózni się tylko wykończeniem czarnym. od BR-M585. Dźwignie maja chyba tylko inne wykończenie klamki. Reasumując to hamulec LX'a pod nazwą Deore ;-)

Rafaello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W końcu ile ważą.. bo gdzie nie spojrzę inna waga.. gdzieś widzialem 650g O_o

 

p.s Na miłość boską nie walcie byków ktÓre rażą na kilometr.. może ja sam jakoś poprawnie nie pisze ale te najpospolitsze wyrazy chyba się już pamięta.. "nawalanie ortami jak gnojem po polu to zwykłe niedbalstwo"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem żę 535 niektuży z tarczą 203mm do DH używaja! A co dopiero XC..... jeżdżę w dość agresywnym XC i wysmienicie sie spisuje 535, pod warunkiem, żę tarczy nie wyczyscisz bęzyną atrakcujną (ekstrakcyjną), bo w twtedy na jakiś czas mac traci...

Chyba logiczne... Skoro benzyna ekstrakcyjna czysciles... przecierz ona jest tlusta...

Do czyszczenia i odtluszczania tarczy to ja polecam izopropanol w sprayu...

Sprawdzony srodek,najczystszy alkohol... zero zanieczyszczen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie posiadam 555 ale posiadam 535. Z tego co mi wiadomo to 555 jest odhudzona i inaczej pomalowaną wersją 525. 535 jest lżejszy od 555 i 525, a przy tym najsztywnieszym hamplem deore dotychczas oferowanym, 535 jest wersją LX, bo LX jest tylko inaczej pomalowany.A co do skutecznośći to minimalnie wygrywa 535.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harkor

Te deore sa slabe, nawet bardzo. Moj kumpel jak skakal na murku to mu sie przedni hamulec spalil . Polecam hamulce hdrauliczne > 1000zl . Te to sa dobre bo maja zamist linek plyn i on chlodzi te mechanizmy. Ja juz zamowil takie i bombera na przod, wiem ze bede fajnie wygladal na takim rowezre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...