Skocz do zawartości

[rower] Kands energy 1300


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

chyba nie zrozumiałeś sarkazmu.. ale mniejsza o to :laugh:

@szewka :closedeyes: hmm.. Sarkazm swoja droga, rozdrabnianie sie na rozmiar taki, owaki, swoja droga. Nie wiem, czy zauwazyles. U mnie nie dotyczy -les tylko -las, co daje czasami dodatkowe drugie dno .. :devil:

:P  pozdr:*

 

PS. A o ramce i tak pisz, dziel sie wrazeniami, jak poszla realizacja projektu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, do brzegu Panie i Panowie.

Każdy liczy rozmiar ramy wg powszechnie panujących zasad wyciągniętego ramienia nad siodłem, podniesienia przedniego koła nad kroczem i innych szamańskich technik. Przypominam, że rozmiar ramy MTB (w doborze) zależy od indywidualnych preferencji. Jedni szaleją na ramach za małych, inni na za dużych. A w stosunku do Kandsa Energy, prawda jest taka, że rama tej maszyny wywodzi się z Tajwanu. Obecnej ojczyzny produkcji ram rowerowych. Masz Gianta? Krossa? Scotta? Kandsa? Kellysa... a może Meridę? Wszystkie te firmy zdecydowanie nie są namaszczone przez boga i nie są obdarzone misją altruizmu. Każda jedna chce zarobić na kliencie detalicznym. O ile komponenty rowerów mogą być składane np. w Pszasnyszu, tak same "kręgosłupy" wywodzą się z niemalże jednej fabryki. Otóż nasi azjatyccy przyjaciele posiadają największy potencjał spawalniczy. Stosunek ich usług do jakości kusi wszystkich! A większość faktycznie się kusi! Te ramy spawane są w jednym miejscu na ziemi i bazują na opracowaniach największych firm. I dochodząc do sedna sprawy, taki Kands Energy - po kilkumiesięcznych obserwacjach przeprowadzonych w warunkach salonu i serwisu rowerowego - jest zbliżony do opatentowanych  kalkulacji geometrycznych treka. Energy 1300 jest konstrukcją zbyt zwrotną i zbyt "rwącą się na gumę" jak na byle maszynę na siłę spawaną z alu. To samo tyczy się wysokości. 19" w Kandsie jest wybitnie małe jak np na podobny rozmiar w niemieckiej marce Cube. Wyliczyłem sobie kiedyś, że w Cube'ie, powienienem usiąść na ramę 20 cali. W porównaniu do Kansa była to przepaść. W stosunku do 20-calowej ramy Cube, Kands stał się "odczuciowo" ramą ok 18" a nie 19" a ogólne "zwarcie konstrukcji" przypominało rower dual slalomowy.
Tak czy siak - 19cali w Kansie to nie to samo co w przeciętnym rowerze tego segmentu konkurencji.

pzdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:0 Ile dałeś? Nowy czy używka?  

Tylko pozazdrościć ^^ W sumie też bym się cieszył tak samo ^^

A co z "niezawodnym"  xcm'em ?? :D

 

ps. za to co robisz dla tego roweru Jesteś wielki dla mnie... Nie umiem nic innego napisać :)

ps2. mimo, że składam rower 2gi to kands'a chyba nigdy nie sprzedam <3

Edytowane przez szewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hie hie ;) 

O taki:

bnjip7.jpg

Używany dorwałem za 650zł, ale gdyby nie ryski - ideał! :D Jak na razie jestem zaszokowany, że tak dokładnie i precyzyjnie to może działać xD

XCM ma się rewelacyjnie. Nakręciliśmy razem 2500km (zalany olejem 23ml na lagę). Przeszedł w tym czasie dwa serwisy (co 1000km). W stanie idealnym jest! Zero śladów zużycia, a kręcił i w piachu i w wodzie. Kwestia szanowania sprzętu chyba :P Jak ktoś chce to jest do odsprzedania w rozsądnej kwocie - PW.

 

 

 

ps. za to co robisz dla tego roweru Jesteś wielki dla mnie... Nie umiem nic innego napisać  :)

 

Lubię mieć dobre, niezawodne graty. Robię masę rzeczy w życiu i nigdy nie toleruję półśrodków. Poza tym sprzęt BARDZO motywuje mnie do treningów i dla tego nie boję się wkładać (w przemyślane rzeczy!) pieniążków :) 

Ten FOX na rowerze wygląda jak by był pod niego zrobiony! Micha mi się cieszy jak widzę, że projekt wygląda tak jak chciałem i dodatkowo podoba się ludziom ;) Jak zejdzie mróz to zrobię sesję jakąś ;)



PS. Z racji bardzo częstych pytań na PW - rower po ostatnich zmianach amortyzatora na FOX'a i zacisku sztycy na Boplight'a waży 13,7kg.

Edytowane przez pawlaczyskis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tak w temacie. Oto moja skromna modyfikacja owego modelu.

Rower zakupiony w celu rekreacyjnym. Do leśnych wypadów z przedstawicielką płci przeciwnej. 

 

Jako były downhillowy kamikadze odczuwam silne przywiązanie do rzeczy szerokich więc kierownica zmieniona na 710 mm.

Kapcie 2,50".

Mostek na odrobinkę masywniejszy. 

Pedały na SPD. Bo lubię tworzyć jedność ze sprzętem. Taka hybryda biomechaniczna.

Może kiedyś coś jeszcze zmienię. Na tę chwilę rowerek sprawdza się świetnie na leśnych ścieżkach. 

Kilka razy go również porządnie skatowałem w głębokim błocie, suchym śniegu i na skalistych zjazdach.

Ma się dobrze i działa jak nowy. To moja pierwsza sztywna rama od dekady i jestem zadowolony.

Dobre bo Polskie. Osobiście polecam.

 

mp1by6.jpg

te7zm4.jpgpuo62x.jpg

Edytowane przez LucaBrasi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówisz Drogi benku196. Standardowe obręcze. Początkowo miałem obawy i lekki stres że mi kapeć zeskoczy a ja stracę jedynki. Ale jest gitarka. Dobrze siedzi. Jedyne co to dla pewności daję trochę większe ciśnienie niż klasyczne zjazdowe. Początkowo miałem zamiar wcisnąć Schwalbe Muddy Mary DH ale łańcuch na najwyższym przełożeniu tarł po klockach. Szerokie kapcie to moje skrzywienie. Od dawien dawna latam na 2,50". Innych nie czuję. 


mam 2 pytania. 1- nie zjezdrzasz z roweru przy tak nosem w dol ustawionym krzesle ? 2- co to za opony ? pohwa. 

1. Mam tak wielkie i wiszące jaja że muszę tak ustawiać siodło. Chodzi o wygodę.... 

 

A tak na serio. Pierwszy raz od dawien dawna latam na ramie o tej geometrii. Do tej pory zwykle jeździłem na stojąco, siodełko opuszczone nisko z noskiem w górę służyło do przysiadania. Taka specyfika downhillu. Szukam teraz optymalnego ustawienia do jazdy na siedząco. Praktycznie uczę się takiej jazdy. Mam taki nawyk wstawania podczas jazdy. Cykloza zjazdowa w stopniu zaawansowanym.

 

2. Oponki to Michelin Hot. Kupiłem kiedyś Hot S a zwykłe Hot dostałem jako gratis. Przydały się a kiedyś chciałem je oddać za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...