Skocz do zawartości

[rower] Kands energy 1300


Rekomendowane odpowiedzi

tak, tak maja montowane. ale wydaje sie mi, ze fajki powinny byc w 1 strone, zarowno przod jak i tyl. tzn. z lewej strony. a co za tym idzie inaczej bedzie prowadzona linka od hebla. .. poprosze osprostowanie, jakby co. 


chodzi mi o to, zeby przy skrecie kierownica w lewo linka szla bez przekosu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finalnie złożyłem zamówienie na:

 

post-178652-0-03990300-1415752518_thumb.jpg

 

Dzięki informacji od użytkownika benek196 udało się ominąć potencjalne problemy z Saguaro. W zamian porwałem się na 2x Maxxis Ardent. Dorzuciłem jeszcze poręczną pompkę SKS i kilka pomniejszych pierdół, które zakupiłem osobno (między innymi klocki hamulcowe od Meridy). Odpuściłem też platformy na rzecz SPD. cayus wziął i chyba póki co nie narzeka. Póki co pedały leżą nieużywane na półce, ale jak tylko zawitam do Krakowa, postaram się dorwać jakieś sensowne buty turystyczne.

 

Zdjęcie z wczorajszej wycieczki na Leskowiec w garażu (początek trasy, dlatego rower świeci się jeszcze jak psu kulki na wiosnę :-) ).

 

 

Edytowane przez JanekWad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ale wydaje sie mi, ze fajki powinny byc w 1 strone, zarowno przod jak i tyl. tzn. z lewej strony. a co za tym idzie inaczej bedzie prowadzona linka od hebla. .. poprosze osprostowanie, jakby co. 
 W moim crossie hamulce są tak samo założone i jeszcze się nie spotkałem z inaczej założonymi. Klamka od przedniego po lewej a tylnego po prawej, może w U.K maja odwrotnie :icon_question:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

tak, tak maja montowane. ale wydaje sie mi, ze fajki powinny byc w 1 strone, zarowno przod jak i tyl. tzn. z lewej strony. a co za tym idzie inaczej bedzie prowadzona linka od hebla. .. poprosze osprostowanie, jakby co.  chodzi mi o to, zeby przy skrecie kierownica w lewo linka szla bez przekosu. 

 

Zbyszek.. Looknij w google, praktycznie wszystkie rowery z v'kami tak mają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam,
Planuję zmienić w swoim kandsie mostek i kierownicę. Chcę krótszy mostek, bo w tej konfiguracji, jak teraz czuję się jakiś wydłużony. Rama 19" i mam 181 cm, ale dziwna jakaś ta pozycja ;) Myślałem o mostku ok 7 cm i kącie też max 6-7*. Kierownica musi być wytrzymała, bo często jeżdżę po kamieniach, dziurach itp. Czy uda się taki zestaw znaleźć do 100 pln? Mogą być używki w bdb stanie. Kierownica myślałem ok 640mm i raczej prosta, a nie taka jak w oryg kandsie z 2012r. I oczywiście jeśli się uda obie te rzeczy w kolorze białym najlepiej, ale niekoniecznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Siema.

Jestem posiadaczem KAndsa 1300 Energy z v-brake'ami. Jak większość was stopniowo staram się ulepszać sprzęcik. Wymieniłem mostek, gripy no i teraz przyszedł czas na pedały - bo przy mojej agresywnej jeździe po prostu popękały(mówię o tych aluminiowych dawanych w standardzie). Może ktoś coś poleci z platformowych modeli do jazdy typowej mtb i miejskiej, zdarza mi się delikatnie skakać a więc nie chciałbym też aby noga się ślizgała jak w obecnych.

Niestety mam ograniczony budżet i nie skuszę się na spd. coś do 150 zł może :/ z racji, że chciałbym odłożyć na jakiś lepszy napęd w sensie kasetę i korbę DEORE XT.   CZy was też wkurza ten napęd ogranicza w jakiś sposób? Myślę o zmianie ponieważ chciałbym w sezonie letnim przetestować sprzęcik na jakimś rajdzie amatorskim?

Sprzęt ogólnie może być, jeżdżę na niezbyt długich odcinkach leśnych, zdarza się zjeżdżać po schodach a nawet skakać z niezbyt wysokich krawężników. Ogólnie jazda jest ok - a i zapomnialem dodać, że opony wymieniłem na te CST,2,10 co w jakiś sposób amortyzuje skoki - aczkolwiek ostatnie przebiłem dętkę - a to z mojej winy bo zbyt gwaltownie podjechałem z impetem na krawędź schodka :/

Chciałbym się nauczyć do wiosny "wheellie" "bunny hopa" i "drop off'a" ale obawiam się, że ten sprzęt nie wytrzyma tego typu jazdy. Chciałbym się nauczyć też ddobrego, technicznego wchodzenia w zakręty.      

 

Ogólnie to tyle mojego przynudzania, jak możecie to doradźcie coś, odnieście się do mojego wpisu użytkownicy Kands'a 1300.

Napiszcie co wasz sprzęt wytrzymał i jakich tricków nauczyliście się na nim - oczywiście mam na myśli jazdę XC.

  

 

                                       pozdrawiam


przepraszam za literówki :)


a ... i jakbyście mogli to opiszcie swoje wrażenia z rajdów? czy ten rower z takim napędem i przerzutkami alivio przód tyl ma szansę się ścigać na jakiś dluższych dystansach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że nikt nie zaglądał jeszcze :)

moi dordzy jeszcze nawiązując do powyższego wpisu, jaki napęd polecielibyście do Kandsa 1300 energy do 500 zł? tak by posłyżył na długo. Rowerami interesuję się już jakiś czas ale jeszcze nie ingerowałem w sprzęt tj. nie wymieniałem korby i kasety. Zależy mi na tym aby na sezon letni jakoś ulepszyć ten rower, mógłby trochę szybciej się poruszać itd. przerzutki mam alivio przód i tył wraz z manetkami, więc tego nie chciałbym na razie zmieniać. Ale pojawia się dylemat ponieważ nie wiem przykładowo czy mogę założyć Deore korbę do przerzutek Alivi. Kurde nie znam się na tym za bardzo, jak możecie to doradźcie coś :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rafaells czy sam przejdziesz na właściwy dział forum i zaczniesz czytać to co już wiele osób napisało czy poprosić jakiegoś moda do pomocy?  :voodoo:  Od razu podpowiem też że w razie gdybyś nie mógł się odnaleźć istnieje również wyszukiwarka, dopiero jeśli nie znajdziesz satysfakcjonującej cię odpowiedzi załóż temat lub podepnij się pod taki w którym problem jest podobny do twojego. Zwróć też uwagę na przestrzeganie regulaminu przy zakładaniu tematu bo pewnie nie miałeś czasu go przeczytać jeszcze.

P.S.: Gdybyś pytał dlaczego nie odpowiem na pytanie a odsyłam na przeczytanie połowy (specjalnie wyolbrzymione) forum, już śpieszę z odpowiedzią: abyś pokazał że nie masz 4 latka i wszyscy mają wszystko robić za ciebie ;) Od razu masz okazję znaleźć coś dla siebie - my nie jesteśmy wróżkami i nie wiemy co dla ciebie jest najlepsze.

Dziękuję, dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat jest o rowerze KAnds Energy 1300, więc pytania odnośnie tego sprzętu skierowałem tutaj. NIE mogłem znaleźć zbyt dużo na temat napędu. Być może coś przeoczyłem w zasadach forum. Sprawdzę to :)

 

 

Od razu masz okazję znaleźć coś dla siebie - my nie jesteśmy wróżkami i nie wiemy co dla ciebie jest najlepsze." kolego nie musisz mi nic doradzać, nie potrzebuję twojej pomocy - przecież są ludzie którzy mieli podobny dylemat i też zastanawiali się nad tym jak wymienić poszczególne części, jak ulepszyć sprzęt itd. i poruszali te kwestie tutaj. Czy mam ci zacytować? :)

 

w każdym razie bez spiny i wyluzuj troszkie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...