Skocz do zawartości

[Napęd] Dyna-sys jak to działa?


broklyn20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przeszukując forum nie natknąłem się na żadne opinie na temat systemu Dyna-sys więc mam pytanie do użytkowników czy też serwisantów z racji żę planuje zakup pełnej grupy a jest to nowość, jak pracuje ten system? jak z płynnością i precyzją?? Czy są jakieś różnice między napędami 9-rzędowymi(oczywiście poza ilością i wielkością zębatek)?. Będe wdzięczny za wszelkie opinie i uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Osobiście nie używam napędu z 10-rzędową kasetą, ale rozmawiając ostatnio z serwisantem usłyszałem, że jest do system, który jeżeli nie zostanie bardzo precyzyjnie ustawiony, "wariuje". Kompletnie nie wybacza błędów w niedokładnej regulacji. Poza tym przy Dyna-Sys jesteś ograniczony wyłącznie do łańcuchów Shimano ( ja uzywam łańcucha SRAM-971, uważam,że jest twardszy i mniej podatny na zerwania niż produkt japoński). Całkiem porządny test 10-rzędowego XT znajdziesz w marcowym numerze BikeBoard. Ja jeżdżę na pełnej grupie 27-biegowej XT i uważam, że 30 biegów to już wciskanie innowacji na siłę...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!0-tka nie wybacza blędów w regulacji i trzeba o nią bardziej dbać, ale za to odwdzięcza się szybką zmianą przełożeń i dużą ich ilością. Na stronie bikeBoarda prowadzą długodystansowy test całej grupy na SLX-ie, a w zeszłym numerze, jak juź napisał mój poprzednik, opisywali jak się sprawuje XT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego chyba wiekszosc zamiast inwestowac w dyna sys od shimano, idzie w 2x10 od srama...

Systam sprawdzony od dluzszego czasu(szczegolnie za oceanem), bardziej sensowny i wydaje sie ze mniej problematyczny.

Ja sam zalozylem do roweru pelna grupe sram'a 2x10 w grudniu i dotychczas niczego nie musialem regulowac, a rower jest co weekend katowany w ciezkim, czesto mocno blotnistym terenie.

 

Jesli nie jestes bardzo mocno przywiazany do shimano, polecam rozwiazanie srama.

Sam zrezygnowalem z shimano miedzy innymi z powodu rozregulowujacych sie przerzutek shadow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto inwestować w grupę, która ma swój początek w 2008 roku?

 

Na 2012 rok Shmiano wprowadza nową grupę Deore XT (już gdzieś się ten wątek przewijał). W nowej wersji jeśli były problemy z Dyna-Sys zostanie to poprawione, a jak znam życie i internetowych sprzedawców, to komponenty dla montowni zaczną pojawiać się między czerwcem, a sierpniem 2011.

 

http://www.bikeradar.com/mtb/news/article/new-shimano-deore-xt-groupset-for-2012-29882

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 2x10 sram to jak wynika z artykułu z bikeborda (1-2/2011)jest to napęd przeznaczony raczej dla zawodników ze wzgędu na utratę najlżejszych przełożeń na siłę nóg co prawda nie narzekam ale wole mieć zapas na beskidzkie stromizny. A nad tym nowym wydaniem shimano trzeba będzie pomyśleć bo napęd itak będe zmieniał w czerwcu więc zobaczymy jak się sytuacja rozwinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy korbie 26-39 i kasecie 11-36 to wcale tak dużo się tych przełożeń nie traci. Swoją drogą to czasem szybciej jest podbiec kawałek z rowerem niż młynkować na 22/36.

Natomiast jeśli już ktoś musi mieć super lekkie przełożenia to SRAM ma też korby trzy rzędowe i po problemie. Ja osobiście jako gość o szosowym zamiłowaniu jestem zwolennikiem 2x10, bo system ten stanowi nic innego jak wprowadzenie kompaktowej korby szosowej do świata mtb.

Podejście Shimano jest pod wyciągnięcie kasy od ludzi. Dostajesz jedną zębatkę gratis, a musisz wymienić pół roweru, bo oczywiście kompatybilność jest nie do osiągnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...