Skocz do zawartości

[Korba] Nietypowa korba


kross123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam mały problem z drugim moim rowerem - stary Victus z jakąś chyba nietypową, marketową korbą.

Pod kapslem jest jakby łeb od śruby. Czy mam na to nałożyć klucz nasadowy i próbować kręcić? W którą stronę? Są tu jakieś lewe gwinty?

Nie chcę czegoś uszkodzić. Korba nabita jest na kwadrat.

Proszę o pomoc. :wallbash:post-134429-0-51780100-1302519469_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klucz nasadowy najlepszy, prawdopodobnie 15mm. Gwint prawy, standardowy, czyli odkręcamy w kierunku lewym, przeciwnie do ruchu wskazówek zegarka.

Lewe gwinty są tylko w suportach (bsa prawa miska), pedałach (lewy pedał) oraz bieżni bębenka w tylnych piastach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku klucz jest 14 i taką końcówkę nasadową mam, co prawda nie wchodzi tak zupełnie do końca i dlatego chciałem mieć pewność co do gwintów.

Ściągacz mam od drugiego roweru, tam jest osprzęt Alivio, mam nadzieję, że będzie pasował.

Dziękuję za zainteresowanie tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było 15mm odkręciłem nasdką chociaż musiałem ją zeszlifować bo nie chciała wejść..

Potem trudniej jest zdjąć korbę która jest nabita (jak klin) Ale użyłem do tego ściągacz magneto, jakoś dało rade.

Pzdr.

 

U mnie było 15mm odkręciłem nasdką chociaż musiałem ją zeszlifować bo nie chciała wejść..

Potem trudniej jest zdjąć korbę która jest nabita (jak klin) Ale użyłem do tego ściągacz magneto, jakoś dało rade.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...