Skocz do zawartości

[Napęd] Łańcuch + dziwne stukanie?


7Devis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pewien problem z moim rowerkiem, a dokładnie napędem. Problem wynika że przy jeździe słychać coś jakby stukanie czy coś podobnego (gdy przestawie wiać nagram jakiś film). Jest to denerwujące ale nie wiem skąd może się to wydobywać. Facet z serwisu u ktorego rower przebywał i było wszystko sprawdzane mówił że owe stukanie jest spowodowane łańcuchem. Piasta jest JoyTech (czy podobnie) ale podobno z nią jest wszystko ok. A na rowerze przejechałem ok. 300-400km. I jak można naprawić lekkie ruszanie się korby wraz z pedałami? Czy można to jakoś usunąć bez oddawania rowerku do serwisu czy jednak lepiej go oddać. Bo chciałbym wymienić raczej ten łańcuch, który jest podobno wyciągnięty i prawdopodobnie tą korbę jeśli nic się nie poprawi(a dodam że aż tak denerwujące to nie jest, tylko poprostu czasami wkurza jak się staję na chwilę by się napić czy coś a pedał porusza sie ok 1mm). Jeśli coś nie jasne proszę pisać bo znawcą też nie jestem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie twój suport złapał luzy, lub może masz słabo przykręcone korby. Jeżeli rower ma przejechane 400km to łańcuch na pewno nie jest wyciągnięty. Masz może gwarancje na rower? Podaj nazwy części (napęd, korba, suport). Mocno stuka? Czy jest to regularne stukanie np. tylko przy mocnym depnięciu, mocno słychać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, trochę nie rozumiem - pedały same się kręcą ? Może on wytwarza wokół siebie jakieś pole magnetyczne :P

 

W jakiej częstotliwości odzywa się to stukanie (cyklicznie co obrót korbą, raz na jakiś czas) ? Stukać może naprawdę mnóstwo rzeczy, zacznij od łożysk pedałów i suportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem sam serwisant (jakiś starszy gość) coś tam mówił że wymieniał łożyska itp. Stukanie jest regularne aczkolwiek zauwazylem że bodajże na przerzutce z tyłu i z przodu 1/2 tych stukotów tak jakby nie ma.

 

@Up nie chodzi o to że same się kręcą ale poruszają tak jakby do środka tzn w stronę korby. Jak np prawy ruszy się lekko do strony ramy to lewy również tak sie ruszy. Oczywiście nie to że same się kręcą ;d

 

@2xUP

Z tego co wiem gwara już minęła ;) Rower to Raleigh Oxford dokładnie taki tylko czarny i bez naklejek (tak wiem szczegóły) http://allegro.pl/raleigh-oxford-24czb-disc-brake-full-shimano-i1542110125.html Jak widać korba to jakiś noname raczej i niestety ;)

 

EDIT

Jutro po 15-16 dodam film z jazdy jak jest z tymi stukotami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...