Skocz do zawartości

[gripy/manetki] jak wymienić?


iza121

Rekomendowane odpowiedzi

hejka

 

 

jak "rozbrobić" coś takiego http://statichg.demotywatory.pl/uploads/201005/1273998632_by_berli_500.jpg, cel to wymiana, nie widzi mi się wizyta u "mechanika" :icon_wink: wolałabym to sama zrobić tylko dobrze by było gdybym nic nie uszkodziła :confused: pomożecie, może jakieś stronki są (ja nie znalazłam) albo potraficie to opisać :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie same, ale niewiem dokładnie o co Ci chodzi, więc odpowiem szczątkowo ;)

Jeśli chcesz je zdjąć z kierownicy, na dole (mniej więcej dokładnie pod ,,wyświetlaczem'' ) jest śrubka na klucz ampulowy 3 lub 4. Kręcisz w lewo i ściągasz;)

 

Jeśli chcesz rozkręcić manetkę ( wymiana linki, smarowanie itp.) musisz znaleźć w obudowie otwory na śrubki do śrubokręta krzyżakowego i znowu kręcić ;)

 

Napisz dokładniej czego chcesz dokonać, i z czym masz problem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Sama wymiana jest banalna ale najpierw trzeba sie pozbyć gripów a jak kierownica gładka a grip gumowy to niezłe wyzwanie przednami, o czym poprzednicy raczej nie pomysleli.

 

 

Wiec zaczynamy od gripów ( te chwyty za ktore sie trzyma kierownice) można je rozciąć i w kosz jak sie nie podobają :D a mozna je lekko podważyć wsunąć strzykawkę z igłą i wcisnąć troszkę wody. czynność powtórzyć tak ze 3 razy w odstępach kątowych co 120* :D i po chwili powino zejść.

 

Poziej jak już wspomniane było odkręcić śrubę klinującą manetkę i sama zejdzie. Nowe zakładamy analogicznie tylko w kolejności odwrotnej. i bez strzykawki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...