Skocz do zawartości

[uszczelniacz do opon] domowej produkcji


leo1

Rekomendowane odpowiedzi

Taaak, jesli koło lezalo/stało to trzymalo cisnienie...przy jezdzie zaczelo cos cisnienie sie obnizac...irytuje mnie to troche...ktos wczesniej pisal ze koło w pelni uszczelnia sie dopiero po jakis czasie jazdy...czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak mówisz, dopiero po pierwszej jeździe opona definitywnie się uszczelnia. Wszystkie te mikrootwory które uszczelniły się leżąc w czasie jazdy pracują wraz z oponą i mogą się powiększać w czasie jazdy. Wtedy też opona powinna się definitywnie uszczelnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za nie odpisywanie-obręcze to:

Kellys Draft-tu Geax Gato uszczelnił się bez problemu, jednak źle wyciąłem wentylek i przez niego uciekało powietrze, 2 raz nie udało mi się go uszczelnić.

Mavic XM117- ani Kenda Karma, ani Continental Race king nie dał się uszczelnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za nie odpisywanie-obręcze to:

Kellys Draft-tu Geax Gato uszczelnił się bez problemu, jednak źle wyciąłem wentylek i przez niego uciekało powietrze, 2 raz nie udało mi się go uszczelnić.

Mavic XM117- ani Kenda Karma, ani Continental Race king nie dał się uszczelnić.

 

'kubek20' spróbuj systemu ghetto. System "duct" z samą taśmą klejącą i wentylkiem wycinanym wymaga jednak obręczy o stosunkowo niskich ściankach bocznych. Ponadto bywają problemy z wycinanym wentylkiem. Ewentualnie fajny jest sposób z "wentylnicami" opisany wyżej w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak mówisz, dopiero po pierwszej jeździe opona definitywnie się uszczelnia. Wszystkie te mikrootwory które uszczelniły się leżąc w czasie jazdy pracują wraz z oponą i mogą się powiększać w czasie jazdy. Wtedy też opona powinna się definitywnie uszczelnić.

 

No zobaczymy, dzis dopompowalem, zrobilem 30km w terenie. Teraz czekam do jutra i zobaczymy jak z cisnieniem. Jesli to nie pomoze, pomysle wtedy na ghetto lub po prostu powrot do dętek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze dopisać się do testów?

Pewnie, że tak. Zostało mi surowców na mniej więcej 5l uszczelniacza. Skończą się materiały to skończą się testy. Jedyny warunek uzyskania ceny 20zł/l to zamieszczenie wrażeń z użytkowania na forum. Pisz na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wstępnie się dopiszę :icon_mrgreen:

 

Eksperyment będzie przeprowadzony na :

obręcze : DT 4.1D

wentylki : NoTubes Standard Valve 33mm (ok. 7g)

taśma : NoTubes Yellow Tape 21 mm (ok. 5g)

opony : Rubena Scylla V96 Top Design Grey Lines Tubeless Supra SDX 2.1 (ok 500g - krócej ich nie mogli nazwać ??).

 

mleczko : wg sugestii producenta... dla oponki tubeless :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xtuser jaki system uszczelnienia?

Spieniona w butelce nalanej do pełna potrzebuje powietrza do zrobienia piany. spróbuj eksperymentalnie nalać odrobinkę do słoika i intensywnie potrząsnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli istnieje jeszcze możliwość testowania produktu ja chętnie sprawdzę w praktyce go na takich dwóch zestawach:

obręcze FRM+ taśma, wentyl FRM+ NN/ RR

obręcze Mavic+ opaska FRM, wentyl FRM + Python Tubless Ready/ Tubless Light.

Z góry dziękuje za odpowiedź:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli istnieje jeszcze możliwość testowania produktu ja chętnie sprawdzę w praktyce go na takich dwóch zestawach:

obręcze FRM+ taśma, wentyl FRM+ NN/ RR

obręcze Mavic+ opaska FRM, wentyl FRM + Python Tubless Ready/ Tubless Light.

Z góry dziękuje za odpowiedź:)

Pewnie że tak. Pisz na PW.

Tak jak pisałem będzie jeszcze ok 5l uszczelniacza do testów, kto pierwszy ten lepszy. Jak się skończy to poinformuję na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, mleko po wstępnych testach nadal działa:) Zobaczymy jaka będzie jego trwałość. Ze swojej strony proponuję napisać maila do redakcji BikeBoard czy Magazynu Rowerowego z propozycją przetestowania specyfiku. Jeśli się zgodzą to powinni wystawić raczej pozytywną opinie, bo dlaczego ma być odmienna od naszej. Co by to oznaczało chyba nie muszę pisać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się w sobotę 07.05. na VIII Leśny Maraton Rowerowy w Wejherowie, głównie w celach reklamowych ;). Jak się pogoda poprawi to może nawet wystartuję. Mam już zrobione koło pokazowe i będzie można samemu sobie nakłuć i sprawdzić jak działa. Jeszcze tylko muszę zrobić trochę wizytówek lub ulotek.

Komu po drodze to zapraszam można pogadać, wymienić doświadczenia i kupić na miejscu uszczelniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy materiały do partii testowej niestety się skończyły, dziś nawiązałem kontakt z ostatnim z testerów.

Wszyscy którzy się do mnie zgłosili do dziś otrzymają wersję testową.

Czekam na rezultaty testów i pytam się Was czy warto się w to dalej bawić, sprzedawać normalnie (z drobnym zyskiem) i zamawiać materiały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jaki to jest ten mały zarobek bo ja jestem zadowolony a byłem i jestem jednym z pierwszych testerów i chyba jednym z najszerzej testujących.

ps. jak ma być to produkcja to musisz trochę pracować nad

nazwą

testami umożliwiającymi obrót na rynku

testami w prasie

może warto pomyśleć nad dodaniem jakiegoś nie reagującego z produktem pigmentu by wyróżniał się z innych podobnych produktów np. niebieski lub czerwony co dało by i efekt zwiększonego zainteresowania

wiem że wszystko to kosztuje ale warto może przekalkulować i rozpocząć małą produkcję zawsze możesz postarać się o dotację z unii bo wcale nie tak ciężko dostać a zawsze ułatwia start

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta taśma jest cholernie mocna, jednak ma trochę słaby klej.

Jej wymiar jest idealany bo ma 19mm szerokości, czyli tyle ile ma moja obręcz XM719 ( mierzone od od krawędzi do krawędzi )

 

Byłem w sklepie pytać o taśmę Duct i jest taka, tylko nazywa się power tape ( firmy pattex ) i niestety jest strasznie szeroka, bo aż 5 cm.

 

Jak i czym można przeciąć rolkę do pożądanej szerokości ?? Bo odklejenie z rolki taśmy i rozcinanie jej będzie raczej trudne i nie potrzebnie osłabi klej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...