Skocz do zawartości

[bidon] mocowanie koszyka


senjiro

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem, chodzi o mocowanie bidonu w ramie Author A-Ray, która niestety w rozmiarze M posiada mocowanie koszyka tylko pod ramą co z wiadomych względów mi nie odpowiada. Jest oczywiście kilka możliwości jak: mocwanie Tacxa i bidon z tyłu (odpada bo mało poręczne), obejma lub paten w stylu batwings (boję się że koszy może przesunąć na bok):confused: Póki co najlepsza propozycja jaką słyszałem do nawiercenie ramy i zamontowanie mocowania na bidon w takim miejscu:

zdjcie0308w.th.jpg

Pytanie czy rama nie poniesie żadnego uszczerbku, w szczególności że jest to full no i gdzie kupić takie mocowanie (śrubko-nity)? Może macie jakieś inne pomysły lub doświadczenia? Z góry jednak zaznaczam że najlepsze miejsce dla bidonu w tej ramie (tak mi się przynajmniej zdaje) to do zaznaczone na zdjęcie (spiąłem zipamy i próbowałem). Ramkę mam zamiar kupić od kolegi i dostałem ją na jazdy próbne :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku rama jest tak skonstruowana że nie ma szans żeby upchać tam bidon. Z tego co słyszałem to tez w niektórych ramach jest też to mało praktyczne, bo mimo że bidon się mieści to bardzo trudno się go wyciąga. Dzisiaj kolega jechał na fullu Meridy i jak próbował wyciągał bidon to mało co nie przytrzasnął sobie łapy bo pchał ją tam gdzie nie trzeba :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku rama jest tak skonstruowana że nie ma szans żeby upchać tam bidon. Z tego co słyszałem to tez w niektórych ramach jest też to mało praktyczne, bo mimo że bidon się mieści to bardzo trudno się go wyciąga. Dzisiaj kolega jechał na fullu Meridy i jak próbował wyciągał bidon to mało co nie przytrzasnął sobie łapy bo pchał ją tam gdzie nie trzeba :icon_mrgreen:

 

Mój bidon na długość też wchodzi na styk dlatego nie idzie wsadzić go od góry, więc kupiłem koszyk gdzie bidon wsadza się od boku i nie ma żadnego problemu. O taki -KLIK-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślałem i może koszyk boczny będzie jakimś rozwiązaniem pytanie czy w ogóle się tam zmieści :confused: Rozważę chyba jeszcze raz mocowanie Tacx`a (używa ktoś może takiego)? Torebki podsiodłowej i tak nie wożę bo jeżdżę na oponach z mleczkiem. Będzie się tylko trzeba nauczyć sięgać do tyłu po bidon :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...