Skocz do zawartości
  • 0

wheelie


Gość Filip

Pytanie

Gość Filip

Witam

Nie będę się was pytał jak zrobić wheelie i jakie przełożenia do tego ustawić bo jest pełno takich tematów.

Potrzebuje 4 informacji:

a) jaka jest najlepsza rama do wheelie można wkleić zdięcia i podać mniej więcej kąty wewnętrzne ramy.

B) jak wysoko trzeba podnieść kierownice(chodzi mi o ustawienie mechaniczne)?

c) jak wysoko podnieść siodełko (kolana mają być proste? zgięte troche? czy siodlo ma byc opuszczone na max?)

d) czy koła 26cali się nadają do wheelie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chodzi o ramę to nawet na składaku zrobisz wheelie, jak już mój kolega do "stuntu na rowerze" używa singa ds czyli rama typu johny barvo, kierownica jak wygodnie z tym ze czym dłuższy mostek tym lepiej, lżej będzie ci podnieść koło chodź ty bardziej "strzałem" w pedały podnosisz. Siodełko to sprawa moim zdaniem wygody, musisz pokombinować z tym ustawieniem nie może być ani za nisko, ani za wysoko Ja osobiście śmigam an ustawieniu minimalnie zgięte, a mam ramę 19" pokroju xc. Koła 26" najbardziej optymalnie, próbowałem na 28", 29". Ważne jest abyś nie pakował tak dużo powietrza w oponę bo to też nie pomaga, a utrudnia sprawę. Śmigaj z wyprostowanymi w łokciach rękoma, lub minimalnie zgiętymi :)

No WSIO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... kierownica jak wygodnie z tym ze czym dłuższy mostek tym lepiej, lżej będzie ci podnieść koło chodź ty bardziej "strzałem" w pedały podnosisz. ...

 

Tu jest zupełnie odwrotnie, przecież im dłuższy mostek tym sylwetka bardziej pochylona, środek ciężkości bardziej na przodzie, a chodzi o jego poderwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrSpock masz racje ale też można to zniwelować podnosząc kierownicę(chyba!), ja mówię z własnego doświadczenia bo mi lepiej na dłuższym mostku się podbijało teraz to mi już obojętne ;) Jeżeli chodzi o rozmiar ramy na forum poszukaj, szukajka nie boli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka ma być wysokość kierownicy, przedstawie to w sposob nastepujacy:

Siodelko mam na takiej wysokości,że kolana mi się całkowicie prostują podczas pedałowania.Kierownica jest wtegy dokladnie na takiej wysokosci jak siodelko.

Jest to dobra wysokosc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...