Skocz do zawartości

[droga] Gliwice-Zabrze-Bytom czy można rowerem?


Moloch89

Rekomendowane odpowiedzi

Ze względu na Twoje bezpieczeństwo radzę znaleźć jakąś inną alternatywną drogę.To tzw. dawna stara autostrada na Gliwice obfituje w dużą ilość wypadków,no i nagminnie przekraczana jest dozwolona prędkość - dlatego często można spotkać nieoznakowane wozy policyjne z wideoradarami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrde mam wrażenie, że widziałem gdzieś przy wjeździe na 88 zakaz ruchu pojazdom rolniczym i zaprzęgowym ale faktycznie rowerami chyba wolno, muszę się przypatrzeć ale jak kolega wyżej pisze, dla Twojego bezpieczeństwa zrezygnował bym z poruszania się 88 bo to bardzo niebezpieczna droga, sam bym trąbił na Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod pytanie, ostatnio jechałem tamtędy i też mnie 2x obtrąbili. Nie mając pewności przy powrocie czy można tam jechać czy nie, nadłożyłem 10km i wracałem przez wiochy (Szałsza, Czekanów, Wieszowa) ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie odważył wjechać tam rowerem, mało rozsądne. Spokojnie można tą trasę ominąć, wiele nie nadkładając. Np od wylotu z Bytomia koło drogi 94 wjechać na Księdza Jana Dzierżona którą jedziemy cały czas prosto na Rokitnice, przed Wieszową w lewo na Grzybowice i później już za Grzybkami w prawo na Czechowice:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to droga expresowa,można na niej jechać skuterem w przeciwieństwie do autostrady ale rowerem nie można.

sam tam kiedyś jechałem dawno temu rowerem sprawdzić cennik leśnych ssaków :thumbsup:

Wow, co za odpowiedź na poziomie. Rowerem jechałeś to sprawdzić? hahahaha, były zachwycona pewnie albo sprawdziły ci dowód :D

88 nie jest drogą ekspresową tylko jak sama nazwa wskazuje DK - droga krajowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...